Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy megengedjék a macska ivartalanítását?

Figyelt kérdés
Mentett cicáról lenne szó,szóval megérteném ,hogy nem akarnak rá pénzt költeni,de a nyári munkámból maradt annyi pénzem,hogy nekik semmit nem kéne beleölniük.Mégis azt mondják ,hogy nem engedik,mert "fél" macska nem kell nekik.Én vagyok az egyetlen aki nagyon aggódik a ciáért pedig ők is érzelmileg kötődnek hozzá.Nem szeretnék kiscicákat akármennyire aranyosak is mert a mostani cicánkat is egy dobozban találtuk 2 másik halott testvérével:(Mivel lehetne azt elérni,hogy a szüleim is megértsék ezt?

2017. nov. 25. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy fél cica nem kell nekik? Mikor felejtik már el az emberek hogy az ivartalanítástól nem lesz semmivel se kevesebb a macska. Ez olyan mint amikor egy embernek ki kéne venni az egyik veséjét és onnantól kezdve a környezete nem foglalkozna vele mert fél ember nem kell neki? Nyugodtan érvelhetsz hogy egészségügyi problémáktól is megkímélitek vele, és akkor nincs szükség későbbi műtétekre akár.
2017. nov. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már próbáltam.Próbáltam azzal is érvelni,hogy az elajándékozott kölyköket lehet,hogy ugyanúgy kidobják majd vagy esetleg megkínozzák őket,de erre azt mondták,hogy ha elviszem ivartalanítani akkor már haza se hozzam:(
2017. nov. 25. 20:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod elvinni csak egyszerűen az állatorvoshoz, és kifizetni a pénzedből az ivartalanítást?


Ha a szüleid akadékoskodnak, mondd meg nekik, hogy lesz majd sok kiscica, és mindnek találnak felelős gazdát?

2017. nov. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom elvinni félek hogy kidobják.Képesek rá anyám amikor haza vittem kitette a főútra a kiscicát mert akkor még utálta.Kiscicákat meg szeretnének.
2017. nov. 25. 20:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném, amikor nem tudják megakadályozni.

Biztos nem fognak kidobni utána a macskával együtt.

2017. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Bocsi hogy ezt mondom de anyádnak valami komoly baja van ha képes volt ilyet csinálni hogy kivitte a főútra a kiscicát hogy üssék el....nem normális.
2017. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Add meg nekrm anyád telefonszámát privátban, és beszélek vele, mert ez most annyira felidegesített, hogy már vagy 5x újrakezdtem a mondandómat, de nincs türelmem befejezni....
2017. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szeretem a szüleimet és szerintem elviszem a cicát ivartalanítani csak még beszélek velük.Nem akarom hogy este 9 kor fura emberek hívogassák őket ezért -_-.Megoldom egyedül.
2017. nov. 25. 20:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, még mindig vannak ilyen sötét emberek? :( Ez borzalmas.

Amúgy ha akarnak kiscicákat, tele vannak a menhelyek velük. Ezért nem kell szaporítani, fogadhatnak örökbe.

Aki viszont nem akar állatra költeni, az ne tartson. A macskának nem csak ivartalanítás kell, hanem bolha-kullancs elleni védekezés, rendszeres féreghajtás, oltások és macskának való eledel is (hús, vagy magas hústartalmú táp). Mindez elég sok pénzbe kerül.

2017. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyád nem normális, hogy képes volt kitenni a kismacskát.

Amúgy meg ilyen fafejű embereket nem lehet meggyőzni, simán vidd el a macskát, kidobni csak nem fognak, az is lehet, hogy észre sem veszik (bár a lányokra általában kell gallér/ruhácska a varrat miatt, így azért neccesebb).

Amúgy tényleg nem értem, miért jó nekik az, ha szerencsétlen állat minden évben odaszül egy halom kölyköt? Mert az ilyen felfogású emberekből max azt nézem ki, hogy agyonütik a felesleges szaporulatot, nem pedig elajándékozzák őket, így meg különösen nem értem, miért baj az, ha ivartalanítani akarod, főleg úgy, hogy nem is kell nekik egy fillért se fizetni érte.

2017. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!