Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kakál be a macska?

Miért kakál be a macska?

Figyelt kérdés

Rendszerint havonta 2-3 alkalommal előfordul, hogy a szobában székletet találok (asztalon/széken/padlón).


Mindig direkt éjjel végzi a dolgát, úgyhogy még rajtakapni sem tudom. Tegnap reggel úgy találtam, hogy az alomban is ott volt a pisi meg a kaka, de a székre is odakakált. Illetve egy kakacsík is volt a padlón, konkrétan mintha végigtörölte volna a fenekét a padlóba.


Egyszerűen nem értem hogy miért csinálja ezt. Nem hasmenés volt, hanem látszólag normál széklet. Kivizsgáltattam már és nincs semmi baja.

Azt írták itt sokan, hogy nem jó csak száraz táppal etetni, szóval most már alutasakost is adok neki minden nap, tehát az sem lehet a baj.

Vagy valami szőr-probléma lehet ez?


12 év körüli ivartalanított lány. Most Happy Cat Sensitive-et eszik, de a korábbi tápoknál is előfordult ugyanez a probléma. Egyszer már megfigyeltem, hogy előbb elvégzi a dolgát az alomban, és utána meg nagyon ideges lesz, ugrál a bútorokon és szaladgál, és útközben potyog ki belőle a széklet, vagy megáll valahol és ott teszi le.

Múltkor volt itt valami hajszálas sztori, lehet hogy az én macskámnak is az a baja? De nagyon nehezen tudom elképzelni, nagyon vigyázok és nem szokott haj kerülni a táljába.



2017. nov. 27. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Milyen almot használsz?

Ajánlott olyan helyre tenni a macskawc-t, ahol nyugi van és nem a tálkái közelébe. Lehet finnyásabb cica, és nem bírja a szagokat.

Nekem is volt ilyen problémám, állandóan a szőnyegre, meg az ágy alá kakált, de én át raktam egy másik helyre az cicawc-t, váltottam szilikás macskaalomra,mert az teljesen szagtalan. :) azóta minden rendben.

2017. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nem az alommal van a baj. Mint mondtam, oda is elvégzi a dolgát rendesen. Csak utána, ahogy kijön, van hogy jön még belőle.


Amúgy régebben nem fordult elő, ugyanaz a wc van és ugyanaz az alom. Sima csomósodó bentonit. Fél éve kezdődhetett ez a probléma.

2017. nov. 27. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém csak akkor csinálja ezt mikor hajszál van a kakiban. Ilyenkor mindenáron próbál megszabadulni tőle, így kerülhet belőle sok helyre sajnos. Nem biztos hogy, a táljából nyeli le, az enyém pl amikor a szájában viszi a játékát, akkor arra van hogy rátapad 1-1 haj, gondolom így tudja lenyelem.
2017. nov. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*lenyelni
2017. nov. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor olvastad a hajszálas sztorit. Én ott az egyik válaszoló voltam. Ne kérdezd mitől, mert nem a hajszáltól, de volt már, hogy beragadt a termék, alkalmanként, és hát nehezen jött ki. De csak néhány ilyen volt, nem sűrűn. És akkor húzgálta a fenekét a padlón, stb. amiket írsz. Azért is szoktam szőroldó pasztát adni, hogy lágyítsa a székletét. A rohangálás attól van, hogy vagy nincs meg a komfortérzete (beragadt, nem úgy sikerült termelni), vagy azért, hogy meginduljon. Nálunk van olyan táp, ami okoz székrekedés-félét, de ezt a mutatványt azzal azért nem tudom összekötni.

A másik, ami indokolja az "aknák" elhelyezését, az az pl ha későn érsz haza, nem vagy otthon, hiányzol neki, és így jelzi. De az egy másfajta dolog teljesen.

Én nem hinném, hogy a hajszáltól van a dolog. (Hajszál nálunk is előfordul). Nem a táljába kerül, ha kerül. Néha még a pulóveremet is nyalja a macska. Egy-egy hajszál óhatatlan, hogy rátapad pl. a szőrére, vagy valami, nem hinném, hogy kivédhető, egy élettérben élünk, én is szedek ki a számból macskaszőrt.

Írod, hogy korábbi tápoknál is előfordul, ezt jó tudnom.

Valami emésztési dolog lehet ez, nem tudok közelebbit. Mondom, nálunk is alkalmanként, és nem tudom mihez kötni.

2017. dec. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát én se értem a dolgot, szerencsére csak ritkán van, de akkor is egész nap takaríthatok utána.

A földön fenékhúzgálás nem is jellemző rá amúgy.

Úgy szokta ilyenkor, hogy elvégzi a dolgát az alomban, a nagy részét (mert elég sok kakit találok ott), aztán kijön és már teszi is le rögtön az utolsó pár darabot- a székre vagy az asztalra. Volt hogy szaladt végig az asztalon (mert tudja hogy nem szabad rámenni) és közben potyogott ki belőle. Eddig még csak egyszer volt olyan, hogy csúszkált a padlón.

2017. dec. 16. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!