Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?

Mi baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos fiú cicám és nagyon aggódom érte.

Megkapta a kötelező oltásokat + egy vitamin koktélt is, leukémia elleni oltást is kapott és 1 hónapja ivartalanítva is lett.

Az utóbbi 2 hónapban azt vettem észre, hogy egyre hisztisebb. Csak úgy véletlenszerűen nyávog hosszasan, sétálgatás közben. Ez újabban kiegészült azzal, hogy már nem szereti, ha felveszem a kezembe, akkor is elkezd nyávogni. Néha vakarja a fülét is és rázza a fejét, ami tipikusan fülatkás tünet, de 2x voltunk vele állatorvosnál és mind a 2x tisztának találta a fülét (és más betegségre utaló dolgot sem talált).

Ennek ellenére én aggódom érte, mert sokszor van, hogy tesz 1-2 olyan lépést, mintha részeg lenne, vagy megcsúszik 1-1 bútoron, de ez lehet amiatt is, hogy csak szimplán béna... nem tudom :) A héten elviszem egy másik állatorvoshoz is, hogy nézze meg, mert már nem tudom, hogy mit gondoljak. A fogváltás már rendben lezajlott, amiatt nem lehet nyűgös. Egyébként étvágya van, játékos is, talán kicsit többet alszik mostanában, de mást nem vettem észre.

Érdekelne a véleményetek, hogy mire számítsak, vagy megnyugodjak-e addig amíg nem tudok elmenni vele állatorvoshoz.



2017. nov. 27. 22:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, de 2 hónapos korában került hozzánk, tehát már jó ideje velünk van, nem most lettek ezek a dolgok elvégezve először (oltás, féregtelenítés, stb.)
2017. nov. 27. 22:51
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd jól felszerelt rendelőbe ott megnézik a fülét is,és kérj tesztet neki mert ez nem normális.
2017. nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján olyan, mintha az egyensúlyozó rendszerével lenne baj, tehát a belső fül környékén. Ez a megingásokat és a többi tünetet is magyarázná.


Vidd másik, jól felszerelt állatorvoshoz.

2017. nov. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre tippelek, hogy gyanúsan egybevágnak a dolgok, főleg ez fül-egyensúly összefüggés ami evidens nekem. Az egészben az a fura, hogy egy tényleg jó nevű rendelőbe jártunk eddig, nem is olcsó, jól felszerelt, 2x vittem el úgy, hogy valami baj van szerintem a fülével és mindkétszer azt mondták, hogy tök egészséges, nem atkás. Szóval nem értem. Holnap felhívom az állatorvost és kérek időpontot minél hamarabb, addig meg bízom benne, hogy nem lesz rosszabb a dolog.
2017. nov. 27. 23:17
 5/6 anonim ***** válasza:
A sok oltás egyszerre is megviselheti a szervezetet.
2017. nov. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A legutolsó oltást 2 hónapja kapta, szóval szerintem ez már nem annak a következménye. Oltások után egyébként rendszeresen hányt is, de az orvos szerint ez előfordul a stressz miatt.
2017. nov. 28. 02:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!