Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan etetitek a cicátokat?

Ti hogyan etetitek a cicátokat?

Figyelt kérdés

Mindig előtte van a kaja, vagy csak bizonyos időpontokban rakjátok ki? Ha ez utóbbi, akkor naponta hányszor?

Nekünk eddig egész nap előtte volt, de sokszor azt vettem észre, hogy már unalmában is eszik, és rengetegszer volt olyan is, hogy még volt egy kicsi a tálban (száraz táp, tehát nem büdösödik bele), mégsem ette meg, csak ha raktam még rá. Most 6 hónapos, megpróbáljuk rászoktatni arra, hogy reggel, délben meg este kap. Reggel dupla adagot, a többi időpontokban meg "normált". 1 órát lent van a földön a tál, utána felrakom a polcra.



2017. nov. 30. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A száraz az mindig előtte van, zacskóst meg naponta 3szor vagy max 4szer kapnak
2017. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Reggel és este kap, nyers húst eszik.
2017. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Reggel és este főtt húst kap,a száraztáp pedig egész nap előtte van. A cicáknak kicsi a gyomruk,naponta 5-6 alkalommal is esznek kis mennyiséget.
2017. nov. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A macskák többször esznek keveset. Kölykök még inkább naponta többször. A 6 hós cicának kevés lesz a napi háromszori étkezés és élettanilag nem tesz jót. Teljesen más a macska, mint egy kutya. A száraz előtte lehet egész nap. Az a helyzet, hogy tele kell tölteni a tálat. A macskáknak a félig telt tál az már üres (tudod, van a mondás a félig telt pohárról). Az internet tele van ilyen mémekkel. Igen, csak akkor fogja megenni, ha raksz még rá, ha csak egy kicsi van benne, nem. Nem azért, mert ő "rossz", hanem mert macska. Nem fog reggel dupla adagot enni, bele se fér. De lehet, hogy csak akkor fog enni, ha ti otthon vagytok, pl. reggel, este meg éjjel meg vagy háromszor.
2017. nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindig van kint száraz. És 3x kap nedveset.
2017. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt mondjátok meg nekem, hogy hogy a fenébe nem kövérek a cicáitok? Napi 3-4x tasakos, meg a szárazon felül még plusz kaja? A miénk olyan napi 100g tápot eszik meg kb. (egy hét alatt fogy el a 800g-os Purina One junior zacsi) de múltkor letolt az állatorvos, hogy kicsit dagi és ha így etetjük tovább akkor el fog hízni nagyon. Ő mondta, hogy napi 3x kéne, hogy kapjon kaját.
2017. nov. 30. 17:07
 7/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az én cicám kb.30 gramm húst kap reggel és este is. Szárazból kb.30-40 gramm csúszik le egy nap. 4.5 kilós ivartalanított nőstény,pont jó súlyban van. Szerintem a 100 gramm száraz nagyon sok egy nap.Ráadásul szerintem hajlamosak "zabálni" ha időhöz van kötve az etetés,ha egész nap ott van,akkor nem érzik azt,hogy most hirtelen be kell falni mindent.
2017. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem írni,hogy a hús 70% kb.víz,így persze más a tápértéke mint a száraznak. Ugyanez az alusokkal is,kb.70-80% a víztartalmuk.
2017. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi naponta kétszer adunk nekik egy-egy adag szárazat. Általában azonnal megeszik, néha marad belőle (szinte mindig az eseti etetéskor), de a követező étkezésig mindig elfogy.
2017. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az enyémek háromszor kapnak enni egy nap.Most sajnos lehet átkell állnunk a kettőre.Száraztáp mindig van kint nekik.Olyan nálunk is van,hogy csak akkor eszik meg,ha még rakok hozzá.De én azt figyeltem meg,hogy a cicák szeretik a frissen bontott kajákat.Gondolom,ha már nem olyan erős az illata,akkor nem érdekli őket.
2017. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!