Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan takarítotok hosszúszőrű...

Hogyan takarítotok hosszúszőrű macskátok után?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ki vagyok. Heti háromszor porszívózok, de minden tele van macskaszőrrel. Nem is zavarna annyira, csak ha elmegyek itthonról. Hiába hengerelem magam végig, eltelik 1 óra és azt látom, hogy tiszta szőr vagyok, fogalmam sincs hogy, honnan... Ugyanakkor a maccsot persze imádom, eszem ágában sincs megválni tőle. Ti hogy csináljátok?

2017. dec. 1. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy van vele más is, nyugodj meg!

Mi is "bundás" ruhában járunk!:)

Egy valamit tehetsz (amit mi is teszünk) hogy színben, anyagban olyan ruhákat veszel, amik nem, vagy csak minimálisan macskaszőr kompatibilisek.

Szerencsére mindenki egészséges, mert gond lenne elmenni egy temetésre a fehér perzsamacsek miatt.

2017. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ismerős. Nálunk a hölgy teknőc tarka, úgyhogy három színű bundában pompázunk. Ha másnál vagyunk hiába van állat, mégis olyan tisztának tűnik a lakás, nálunk meg 1 nap után repül a macskaszőr. Azt hittem csak én nem tudok rendet tartani, de megnyugtatott a válaszod. Lehet csak kevésbé figyelek erre másnál.
2017. dec. 1. 21:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha naponta átkeféled a cicát, az jelentősen csökkenti a szőrmennyiséget. Mást nem nagyon tudsz csinálni, legfeljebb még gyakrabban porszívózol. Nekem van az otthoni ruhám, ami szőrös meg az "elmenős" ruhám, amit mindig közvetlen a szekrényből veszek elő.
2017. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Javarészt kutyás-macskás barátaink vannak, nagyon ápolt, nett emberek, szép otthonnal és szőrösek itt-ott.

Hát ez van, de kit érdekel?

Nálunk már minden bútor bőr, vagy műbőr, 2 szőnyegünk van, az egyik a miénk a másik a vendégeké és az utóbbi csak sátorosünnepeken van feltéve. Ünnep el, szőnyeg fel!

(Bevallom, kutyánk is van:)

2017. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én megváltam a szőnyegtől, laminált lett lerakva kárpit ülő garnitúra helyett műbőr. A szőnyeget állandóan porszívóztam meg keféltem. Mióta lecseréltem ezeket a cicaszőr is kevesebb,nem ragad bele semmibe, megül a sarkokban amit napi egyszer 15 perc alatt fel lehet porszívózni. Hazaérek ruhaváltás, és cica kefélés. Minimális nálam a cicaszőr.

Ruháimon sem jellemző, néha látok egyet kettőt magamon, de nem jellemző.

2017. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szoktam átfésülni a cicát, de sajnos napi rendszerességgel én nem érek rá.

Hét közben este 6-7 óra körül érek haza, akkor örülök, ha a vacsorával végzek, ami a gyerekemnek és az apámnak a másnapi ebéd is.

Almos tálca pucolás, kutya sétáltatás, egy-egy mosás berakása, ha nagyon kell akkor egy gyors porszívózás, lecke kikérdezés,...stb., ha minden a papírforma szerint megy és nem jön közbe valami extra dolog.

Tényleg csak hétvégén tudom elkapni fésülgetni a macskát, de van, amikor az is elmarad, így marad a szöszhenger és a világos, mintás ruhák.:(

2017. dec. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!