Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tapasztalom azt, hogy a...

Miért tapasztalom azt, hogy a fő uton lakó cicákat kevésbé ütik el?

Figyelt kérdés
Lehet nem így van, de itt a környéken ezt tapasztalom. Akiket ismerek a fő utrol cicagazdikat vén tíz plusszos cicáik vannak. Akik viszont több házzal beljeb laknak cicagazdik nekik folyton elütik a cicájaikat kint a fő uton mikor kicsámborognak. Lehet töbet láttak már a fő uti cicák s ovatosabbak?

2017. dec. 3. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
lehet, megszokták hogy mekkora a forgalom, jobban figyelnek.
2017. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
mexokják a forgalmat, igy nem válnak országúti laposmacskává
2017. dec. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Egy ismerősöm is főúton lakik, évente cserélődnek a cicák.

Mi is főúton lakunk, 1 cica van itt tavaly óta, de sűrűn ki sem megy a kertből..

2017. dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Hadd kérdezzem már meg, akinek ilyen problémáik vannak, azoknak nem jut eszébe, hogy valamit tenni kéne ellene? Kérdező, és előttem válaszoló.
2017. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 nem ez volt a kérdés.
2017. dec. 3. 18:15
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Egy falu főutcáján lakom. A főutcán van a bolt is, a buszmegálló is. Ezekhez közlekedve évek alatt sok macska átkelést láttam.

Sokszor elképedtem, hogy miket alakítanak.

Láttam már, hogy üldögélt az árokparton, és csak akkor ment át az úttesten, mikor épp nem jött jármű.

Láttam már nagy ugrásokat, vetődéseket, amikor centiken múlt az elgázolás.

Még olyat is láttam, hogy a közelebbi oldalon átfutott az autó előtt, de a másik oldalon is jött szembe autó. Már nem volt ideje elfutni, elugrani, lelapult, és az autó átment fölötte.

Volt olyan is, hogy nem volt elegendő a gyorsasága, ugrása; az autó oldala megütötte, hangosat koppant is. Egy darabig állt utána, jól széttett lábakkal – az egyik buszra várakozó társam mondta is, hogy „útvonal újratervezése”; aztán a macska megrázta magát, irányba állt, és folytatta az útját.

Hányszor hunytam be a szemem, fordítottam el a fejem? De, nem történt semmi baj, a macsek megoldotta valahogy a szerintem kilátástalan helyzetet.

Egyébként, nem tudom, mi dolguk van mindig a másik oldalon? Nemegyszer láttam olyat is, hogy szemben levő házaktól egyidőben keltek át a másik oldalra, tulajdonképpen helyet cseréltek. A saját oldalukban a járdán is csavaroghatnának, akár egy kilométert is, még mindig a falun belül maradva.

De, szerencsére, sok év óta nem láttam macska elütést.

2017. dec. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a nagyobb forgalom miatt nem is nagyon mennek át az úton vagy,ha mégis,akkor számítanak a veszélyre.Láttam olyan cicát aki az úttól 3-4méterre volt,de megijedt mikor jött egy kocsi.Az én cicám kb egy évig volt panelos cica.Egész nyugis környéken laktunk,de így is inkább éjjel volt lent meg inkább olyan helyekre ment,ahol biztos nem tudják bántani.
2017. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Akkor is. #5
2017. dec. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Eleve ilyet kérdezni? Most hogy újra elolvastam a kérdést. Tán arra kéne törekedni nem, hogy egyet se üssenek el?!
2017. dec. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Lehet előtte 10 kiscicájukat elütötték, mire lett végre egy olyan, amelyik óvatos.
2017. dec. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!