Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor cicák hova bújnak a...

Kóbor cicák hova bújnak a téli hideg éjszakán?

Figyelt kérdés
Azok a macskák akik az utcán élnek, ilyenkor amikor leesik a hó és fagyosak az éjszakák mit csinálnak, hova bújnak? Ugye nem fagynak meg? Sajnos a kitett dobozokat valaki mindig elviszi, de ennivalóval ellátják őket, és a bundájuk is nagy.
2017. dec. 3. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bokrok, pincék, hasadékok nagy fákban...lépcsőházak aljában, avarban.
2017. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bokrok, padlások, udvarokban fedett helyre elbújnak.... autók kerekére, motorházába is képesek bebújni!!!
2017. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az itteniek bokorban "laknak", van amelyik felugrik a földszinti erkélyre. Avarban is láttam őket feküdni de most mindent belepett a mai hóesés. Igyekszünk begyűjteni őket de a menhely csak korlátozott számban fogad be. Úgy sajnálom őket, hogy gyakorlatilag már hetek óta fáznak.

Igen hallottam olyanról, hogy bebújnak a motortérbe is, indulás előtt körül is szoktam nézni, bár nálunk erre még nem volt példa, hogy valaki onnan szedett volna ki macskát. Autók alatt rendszeresen ülnek.

2017. dec. 3. 20:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lakótelepek távfűtésesek akkor a távhő vezetékét gyakran föld alatti alagútban vezetik át, és oda be tudnak bújni. És az alagútban nem szokták hőszigeteléssel borítani a csővezetéket, ezért az az alagút meglepően meleg télen is.

Falun például a szüleim gazdaságában is meg szoktak bújni idegen macskák például a kazlak oldalában lévő lyukakban ahova tyúkok szoktak tojni. Vagy a padlásokon, pajtákban, fás kamrákban.

2017. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne féltsd őket, nem buták, elbújnak a hideg elől.
2017. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
padlásra is mennek tapasztalat
2017. dec. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ez itt lakótelep, 4 szintes társas házakkal, de sok a kertes ház is a környéken. Akiket látok macskákat nem mennek el a társasház környékéről, gondolom mert ott kapnak enni.

Az erkély alá be tudnak menni de ott sima föld van, csak a hó elől bújhatnak el, a hideg elől nem. Ha a földszinti erkélyre ugranak fel, ott ugyanez a helyzet.

Megkérdeztem az állatorvost, ő is azt mondta, hogy ne aggódjak, elbújnak. Ahogy járkáltam itt tegnap is pl, direkt néztem búvóhelyet, de nem tudom a hideg elől hol találnak valami csekély védelmet.

Simán kitennék nekik valami hatalmas dobozt vagy bármit, bele szigetelést, de hát annyi itt a lakó akiket zavar az a 3 nyomorult kis macska, egyből kihajítják.

2017. dec. 3. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!