Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy fog tudni enni-inni a...

Hogy fog tudni enni-inni a macska a gallérral?

Figyelt kérdés

Meg kellett műttetni, 10 napig rajta kéne hagyni a műanyag gallért, de nem eszik, nem eszik vele. fecskendeztem be neki vizet, de ez így nem fog menni. Sosem értettem, hogy csinálják az állatok a bilivel a fejükön.

Vagy vegyem le, míg eszik? Csak tartok tőle, hogy nem tudom visszarakni.


2017. dec. 3. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amíg eteted, addig le kell venni róla.
2017. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vedd le róla, amíg eszik. A macskák ritkán szokták piszkálni a sebet, úgyhogy ha rosszul viseli a gallért, akkor elég csak akkor ráadni, amikor egyedül van. Ha meg sehogy se működik a dolog, akkor lehet venni felfújható gallért, abban tud enni és nem olyan kényelmetlen neki.
2017. dec. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Ezt nem mondta az állatorvos.
2017. dec. 3. 23:13
 4/11 anonim válasza:

Az a baj, hogy általában így: [link]


Le kellene venni amíg eszik, de jól vigyázz nehogy elszöjkjön mielőtt újra ráadnád. A cicák nem rajonganak a gallérért.

2017. dec. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha van egy régi cicanadrágod, harisnyád, esetleg valami szűk felsőd, akkor vágd le az egyik ujját, és add ruhaként a cicára, sokan így csinálják, és általában a cicák jobban bírják, mint a gallért. Persze ez hasi seb esetén (pl. ivartalanítás) működik, ha nem erről van szó, akkor marad az, amit az előző válaszolók írtak.
2017. dec. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van olyan cica, aki megoldja gallérban is, ha kitapasztalja, hogy kell felé hajolni a tálnak.

De a legjobb, ha kiszeded neki a kaját és kiteszed a vizet és leveszed róla addig a gallért.

Csak enni hagyd, ha már nem eszik,mosdani készül, akkor tedd rá vissza a gallért.

Ha kell kérj segítséget a háztartásban valakitől, az egyikőtök fogja a macskát, a másik visszarakja a gallért.

De egyedül is megoldható.

Sajnálni biztos sajnálni fogjátok, nem igazán örülnek, ha újra visszarakják rájuk.

De ez van, az ő érdekük, hogy ne szedjék ki a varratot, ne piszkálják a sebet.

2017. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem olyan régen kapott a kicsi (5hónapos) cicám gallért. Tudott benne enni is, inni is, nem volt vele gond.
2017. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A lány cicám is teljesen bedepisedett az ivartalanítás után a gallértól. Nem evett, nem ivott, az alomban is szerencsétlenkedett. Ha ott vagy, és tudod figyelni, akkor le lehet venni a gallért. Én még azt is megvártam, hogy kaja után alomba menjen és mosakodjon egyet. A mosakodást sem kell feltétlenül megakadályozni, ha nem közben nem piszkálja a varratokat. A cicák közérzete szempontjából ugyanis nagyon fontos, hogy mosakodhassanak.

Az első pár nap után én is áttértem a pólóujj-ruhára, de azt is csak akkor adtam rá, ha egyedül maradt, mert amúgy egyáltalán nem piszkálta a sebét...

2017. dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Levettem, amíg evett, csak aztán foglalkozni akart a varrattal. Az oldalán volt egy daganat, annak a helye, elég nagy. Nem tudom, arra jó-e, ha ruhát rakok. 10 napig a kimenetel és a más macskákkal találkozás is tilos, elég szívás, mert kijárós macsek és rosszul viseli.
2017. dec. 4. 18:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem megpróbálhatod a ruhát. Hosszú ujjú női pólón vágsz 4 lyukat a lábának (jó nagyokat, hogy a combjai is beleférjenek). Így nem fog a ruha elmozdulni.
2017. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!