Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Miért nyávog a kandúr macskám reggeltől estig?

7 éves nem ivartalanított kandúr macskám folyamatosan nyávog, reggel ha felkelek, a lábam alatt van, ha rálépek véletlenül az sem érdekli viszont üvölt, elbújik, újra előjön, nyilván rendesen etetem. Van 3 patkányom a földön ketrecben, előttük ül és nyávog FOLYAMATOSAN! Mikor kiveszem őket, megijed tőlük, lefekszik a kanapéra és onnan nézi őket, aztán elalszik.

Nem tudok a lakásban olyan helyre menni, ahol békén hagyna, ha fürdök, akkor is bejön és szó szerint rámkiabál majd elmegy. Eddig nem volt vele ilyen probléma, egészségügyileg minden rendben van, panelcica nem mászkál sokat.

Mit csináljak??

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, cica, kandúr, nyávogás, kisállat

12-04 20:06  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Ne tarts patkányokat.

A válasz 18%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 12-04 20:11 Privát üzenet
Ivartalanítsd, nálunk megoldotta a problémát.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 12-04 20:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor tényleg a tüzelés a gond? Nem lehet hogy lappang valami betegsége?

# 3/6Időpont 12-04 20:21 Privát üzenet
Úgy vettem észre, hogy a kandúrjaim sokkal beszédesebbek voltak ivartalanítás előtt (bár ha eleve ilyen volt a jelleme, akkor valamennyire az maradt)

A betegség sincs kizárva, szerintem vidd el egy kivizsgálásra, a biztonság kedvéért.

A patkányok mióta vannak meg? Az is simán elképzelhető, hogy azért akar szólni, mert nem tetszenek neki, csinálj valamit :D

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 12-04 20:29 Privát üzenet
7 éves és nincs ivartalanítva?
Gondolom spriccelget is tisztességgel, kellemes szag lehet nálad, már ne is haragudj!
Szerintem azért óbégat szerencsétlen, mert lehet prosztata gyulladása, de a patkányok sem a kedvencei.
Vidd el ivartalaníttatni!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 12-04 20:36 Privát üzenet
Valószínűleg az ivartalanítás hiánya miatt van.
Esetleges fájdalmat, betegséget sem lehet kizárni.
Mindkét dologra állatorvos a megoldás.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 12-05 11:06 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
8 napja eltűnt a kandúr macskánk, szerintetek meddig van esély, hogy visszajön? 2-3 napra már elkóborolt csajozni, de úgy tudom ilyenkor télen nem nagyon "hajtja a vérük", így..
A kandúr cicák tényleg kevésbé "kedvesek", mint a nőstények?
Miert csikar a macskam?
Brit cicások! Milyen színű cicátok van? Kandúr/nőstény, ivartalan? Hány kiló, és milyen a jelleme a tigriseteknek?
Ivartalanított kandúr cicám mindent összepisil, ami a kutyáinkkal kapcsolatos. Mit tehetek?
Nektek volt már olyan, hogy egy alom macska csak kandúr legyen?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu