Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék tenyészteni. Van...

Szeretnék tenyészteni. Van két perzsa cicám. Most fél évesek. Mikortol pároztathatom őket? A fiu már ivarérett.

Figyelt kérdés
Gyönyörü szépek. :) tudnátok pár tanácsot adni? Köszi.

2017. dec. 4. 21:16
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Akkor ez illehális volt? Át vertek? Royal c etették ahogy én is. Akkor mit tegyek?
2017. dec. 4. 21:54
 12/32 anonim ***** válasza:
90%

Annyit tehetsz, hogy ivartalanítod a cicáid, a kandúrod jelölni fog ami rohadt büdös, a nőstény meg tüzelni, ami zajos...

Szóval ez az egyetlen helyes út.

2017. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Ohh:( hát akkor muszáj lessz, mert ugy meg szerettem őket, de dühit, hogy ök akkor nem is tenyésztök voltak:((
2017. dec. 4. 22:07
 14/32 anonim ***** válasza:
85%
Így van bizony, téged átvertek. Törzskönyv nélkül is lehet, hogy gyönyörűek, de azt is tudnod kell, hogy csakis a törzskönyvvel rendelkezők számítanak fajtatisztának, tehát nincs is rá garancia, hogy azok a macskák perzsák, max hasonlítanak, de nem tudni, mi más keveredik még bennük.
2017. dec. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
91%

A múltat felejtsd el. Nem tenyésztőtől voltak, pont ezért ne is pároztasd őket. Hiszen így csak fajtajellegűek.

De szeresd őket ahogyan eddig is, ők nem tehetnek róla, hogy szapisak.

2017. dec. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Holnap hívom a dokim időpontért. Huuu azért pipa vok rájuk. Tökre be etettek. Nem a pénz a lényeg csak hogy én örömszerzésböl akartam, de már nem. Csalodtam. Lessz viszont két csodás ciccccmicckém:)
2017. dec. 4. 22:22
 17/32 anonim ***** válasza:
89%

A 11-es kérdésedre Kérdező:


Igen átvertek.

Elvben ha nem tenyésztőtől van a macska, akkor csak az addig bekerült költségeket kérhette volna el tőled, élelmezésük, oltásaik, többet egy fillérrel sem.

De hogy megnyugodj, nem csak veled csinálják, hanem mindenkivel, akit a tudatlansága miatt át tudnak verni.

Egészen addig, míg valaki be nem jelenti őket és le nem buknak.

2017. dec. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
89%

Örülök, hogy megértetted a problémát.

Sajnálom, hogy átvertek a cicákkal.

Épp ezért volt fontos, hogy megérts, hogy mi az a tenyésztés és hogy miért ne vágj bele.

Nagyon sok embert átvágnak az ilyenek, alaposan utána kell járni, hogy honnan veszel, ki az igazi tenyésztő.

Már mindegy, hidd el jobb lesz neked és a cicáknak is, hogyha ivartalanul lesznek.

2017. dec. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
87%

Tk. nélkül eleve nem lehet tenyészteni, csak szaporítani. Akitől vetted, az is az volt. Ráadásul jó drágán sózta rád őket ehhez képest. Tk. nélkül nem számítanak fajtatisztának.

Mivel nem ismered a macskáid felmenőit, nem tudhatod, összeillenek-e egyáltalán. Nem tudhatod, milyen örökletes betegségeket örökítenek. Nem tudhatod, mit mondanának rájuk egy tenyészszemlén, kiállításon, mennyire hozzák valójában a fajtajelleget. Ezek pedig mind kellenek a tenyésztéshez.

Ha jót akarsz nekik (és nem magadnak!), akkor ivartalanítod őket.

2017. dec. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
74%

Akár le is írhatnád a nevüket, megérdemelnék, hogy rossz hírüket keltsd.

Tudja valaki, hol lehet feljelenteni az ilyen szaporítókat? Valamit csak tenni kellene ellenük, nem?

2017. dec. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!