Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit egyen az elhízott cica?

Mit egyen az elhízott cica?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves, ivartalanított cicám, aki télibundával 6,5 kg jelenleg.

Érzékeny a pocakja, alutasakosra/konzervre allergiás. Így marad a száraz táp, és/vagy a saját főztöm kifejezetten számára kialakítva.

Az lenne a kérdésem azokhoz akiknek több a tapasztalata, vagy játasabbak ebben, mennyi és milyen háikosztot kapjon? Inkább az adagra lennék kíváncsi. (Természetesen nem kajamaradékokra gondoltam, hanem teljes értékű étkezésre.)

Jelenleg Orijen fit&trim tápot kap 75g a napi adagja. Gondolkozom azon, hogy házikaja és tápot is kapna. Viszont nem tudom, hogy maradjak- az Orijennél vagy esetleg Granatapet steril jobb lenne-e, esetleg lehet mind a kettőt, vagy célszerű egyféle tápnál maradni és inkább a házikosztot variálni.

Állatorvos tanácsa z volt, hogy inkább krumplit adjak a hús mellé szénhidrátforrásnak, meg zöldségeket. De olyan nagyin nem ment bele sajnos. Adagokra lennék inkább kíváncsi.

Egészséges cica, annyi, hogy nagyon enyhén már látszódott a vérképvizsgálatnál, hogy a szívozomzata gyengült és a mája is.


Ha valakinek van elhízott cicája, kérem adjon tanácsot, ossza meg a tapasztalatait.

Köszönöm!


(Sajnos több állatorvosnál próbálkoztunk, de royal canit ajánlgatnak (ami őt hízlalja, vagy csak, hogy válasszunk prémium tápot, az utóbbi ajánlotta a hái kosztot, csak annyira nem ment bele.)



2017. dec. 6. 19:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Premier kímélő és diétás öreg macsek tápokat .
2017. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%
6,5 kila az nem sok.
2017. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Krumplit? Macskának??? Érdekes egy állatorvos lehet...


Én a húst javaslom. Értelemszerűen, ha túlsúlyos, akkor soványabb húsokat. Pl. csirkemell, más baromfi, sovány marhahús (lehet kapni ilyeneket állateledeles üzletben is, fagyasztva, olcsóbban, mint a hentesnél). Érdemes adni csirkeszívet is.

2017. dec. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Szia!Esetleg light tápokra gondoltál már?
2017. dec. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Orijen fit&trim-et kap. Ami eléggé light. :D gabonamentes egyik legprémiumosabb táp. :)

azt mondta a doki jobb mint a rizs cicáknak. Persze főzve. Alacsony a glikémiás indexe, lassan emészti. A rizs magasabb szénhidráttartalmú. Krumlpiban több a rost is ami gyorsítja az anyagcserét.

Csak azt nem tudom mennyi adagot kapjon összesen háziból egy 7éves, 6,5kg házi macska. Illetve, lehet -e kétféle (két különböző márkájú) tápot kapnia, mint az Orijen meg Granata. (Tápot hagynám neki a házi koszt mellett.

2017. dec. 6. 21:07
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A Royal tényleg hizlal. (A tapasztalat: RC-ből van amitől kerekedik a macskám. Aztán van a Fit32 ami szerintem alacsonyabb kalóriatartalmú, v ilyesmi, viszont nem nagyon szereti :( Ezzel próbálkoztam eddig).

Krumplit macskának? Eleve szénhidrátot macskának?? Az én orvosom ilyet nem mondana.

Szerintem vedd el előle a szárazat. Mert különben azt fogja ropogtatni. Amcsi oldalakon láttam főzögetős recepteket, még nem sikerült kipróbálni, nem tudom, van-e szó a kalóriáról benne, esetleg nézz utána.

Prey-re nem gondoltál még? Elvben, legalábbis nyersetetésnél azt mondják, hogy egy típusú étkezés a jó. Bár, ha főzöl és nem nyers a kajája, akkor nem hinném hogy kizáró lehet a táp, de sok lehet.

Viszont írsz enyhe problémákat a vérképben, azon a prey segítene. Főleg ha nem szereti a zöldségeket.

Valami kalóriatáblázat kéne neked.

A dokik Royalt fognak ajánlani :)). Ezért fizetik őket.

2017. dec. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon vannak különböző nyersetetéses csoportok,esetleg nézd meg őket. Ha főzöl a cicának akkor én nem hagynám abba a tápozást,mivel a főtt húsban nincs elég taurin ami a macskáknak az egèszséges szívműködéshez is kell. Viszont én nem adnék egy középkorú ilyen problémákkal rendelkező cicának olyan tápot amiben 44% a fehérje. Ilyenkor már kímélni kell a veséket is.
2017. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nincs előtte a száraz táp , a testsúlyához mérten kapja a napi adagot nem többet. :)

Gondolkodtam a barfon. Viszont neki kell valamennyi zöldség, a rost. Mert nem tud jól emészteni. Kihányja.

Az a bajom a barfal, hogy annyira mondják, hogy a macska természetes tápláléka, nyers hús meg minden. De mikor eszik normál esetben pulykaszivet, meg nyulat stb. (Még a nyulat levadássza egy nagyobb macska... de valahogy én ezzel nem vagyok megbékélve. Megveszem neki a húsokat, amit egyébként soha nem vadászna le magának és soha nem enne ilyet természetszerűen.

Jó persze, főzve is ugyanazt kapja meg a tápokban is minden van, ráadásul durva esetekben nem is rendes húst tartalmaznak.

Szóval engem nem győzött meg ez a barfozás. Amennyi árnyoldalt is hallottam...nekem ez divatnak tűnik. Mint nálunk a paleo. :D

2017. dec. 6. 22:51
 9/24 A kérdező kommentje:

ezért néztem a granata tápot, kevesebb a fejérje tartalma. (Mellesleg abban is ott a burgonya) :D

De a veséi rendben vannak. Sok folyadékot iszik, nincs gondja. Viszont ez nem tiszta nekem. Úgy tudom, a fehérje megfelelő folyadékbevitel mellett nem károsítja a veséket. És a macskáknak fontos a magas fehérje tartalom. Rosszul tudom?

2017. dec. 6. 22:58
 10/24 anonim ***** válasza:

Benti cica?

Esetleg több mozgásra próbáltad rábírni?

Játszani vele sokat, mozgásra bírni?

Az is sokat jelent

2017. dec. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!