Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Később bújósabb lesz vagy...

Később bújósabb lesz vagy hozzak egy másik cicát?

Figyelt kérdés
8 hónapos házi cicám van. Sokat foglalkoztam vele, de mégsem bújós. Amikor délután hazajövök, akkor egy fél percig bújik hozzám, illetve ha kaja kell neki. Ezen felül ha alszik, akkor hagyja, hogy simogassam max 5 percig. Amíg a szüleimmel éltem, akkor elhoztunk mamáméktól egy fehér perzsa-keverék cicát. Mamám sosem simogatta, de mégis hihetetlenül bújós volt. Bár az a cica akkor kb 2 éves volt. Várjak, hogy az én cicám is bújósabb lesz később vagy fogajak be mellé egy fajtatisztát amelyik bújósabb fajta lehet?

2017. dec. 6. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok múlik azon, hogy kiskorában mennyire volt kézhez szokva.


De azért vegyük tudomásul, hogy a macska alapvetően nem társasági lény, nem igényli 0-24-ben az embert. Vegyél kutyát, attól biztos nem lesz nyugtod! Nekem pl. pont azért van macskám, mert kölcsönösen meghagyjuk egymás szabadságát, függetlenségét, és nem maceráljuk egymást állandóan.

2017. dec. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én macsekom dettó ugyanilyen sőt… :D

Sajna ezzel nem tudsz mit tenni, ők ilyenek :) aztán ki tudja lehet majd idővel megenyhül a te macsekod is. Kisfiú vagy kislány?

2017. dec. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Fiú (ivartalanított) cica. 4 hetesen került hozzám, mert akitől kaptam, azt mondta, hogy az anya cica nem ment haza már pár napja és így már mindegy, hogy kinél van. Bár nem ismerem annyira jól azt az embert, de szerintem igazat mondott, mert a cica nagyon rossz állapotban volt. Fülatkás, teljesen lesoványodott és alig volt szőre. Nyár elején érkezett, nekem sem volt suli és akkor a húgom is nálunk lakott egy ideig, így szinte mindig 24 órában volt vele valaki.
2017. dec. 6. 22:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik macska bújós. Ő nem az, ezt el kell fogadnod. Csak ezért nem kell másik macska, lehet hogy kifogsz még egyet amelyik nem bújós, ez nem fajtafüggő.
2017. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vegyél mellé egy másikat (fogadj örökbe), így nem fog unatkozni, és, ha a másik bújós, lehet eltanulja tőle.


(Amúgy én elfogadnám a macskám ilyennek és kész...nem mindegyik ölbecica).

2017. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A baratomeknál 4 macska van. Az egyik mondhatni antiszociális volt. Egeszen az első talalkozasunkig. Szinte egyből jött oda dorombolni, az ölembe feküdt stb. Ők meg csak tátották a szajukat hogy jéeé, ezzel meg mi lett:)) azóta mindenkihez bújik, engedi hogy simogassák. Furcsa lények, ne akard őket megérteni, szimplan csak fogadd el, hogy a tiéd ilyen és kész:) es ki tudja.. még valtozhat is mint az en peldam is mutatja:)
2017. dec. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az enyém se bújós, csak amikor alszom, akkor jön velem aludni -nem lett szocializálva kiskorában, a tied meg még nagyon pindur volt mikor elhoztad -lehet, h később bármikor bújni fog. Fogadd el ilyennek.
2017. dec. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is változhat, de ha megteheted szerintem is fogadj örökbe MENHELYRŐL mlg egyet 😁 azért is jobb onnan szerintem, mert a legtöbb cica bemutatkozójában benne van, hogy inkább bújósak vagy inkább aktív, játszós cicák
2017. dec. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem egyformák, teljesen öntörvényűek.

Én alapvetően úgy látom, hogyha te közeledsz hozzá, simogatnád stb akkor nem foglalkozik veled, de ha kicsit hagyod, nem foglalkozol vele pár óráig,vagy akár pár napig, akkor magától is jön bújni, dörgölőzni.

Erőltetni nem szabad, el kell fogadni, hogyilyenek.

2017. dec. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem két utcáról örökbefogadott macskám van. Az egyik annyira félénk volt (pedig 3 hónaposan hoztam egy intézménykertből, ahol nem érhette nagyobb trauma), hogy kb. 3 hónapig alig jött ki a szekrény alól:D Azóta sokat fejlődött, de az alaptermészete mindig tartózkodó maradt. Most már van, amikor felhőtlenül "eldobja magát", de ehhez évek kellettek.

Ne bánd, fogadd el őt olyannak, amilyen!

Tényleg hozhatsz másik macskát a házhoz, nem kell fajtatisztát, nem garancia semmire. Ha egy kicsit idősebbet fogadsz örökbe, már látszik, milyen az alaptermészete. (Mi a másik macskánkat fél évesen fogadtuk örökbe, rajta rögtön látszott, hogy az a "kutyahűséges", a "bőröd alá is be akarok bújni, hogy együtt lehessünk fajta" - mondjuk nem ezért választottuk, és mindkettőt egyformán szeretjük)

2017. dec. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!