Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ez a viselkedés az...

Normális ez a viselkedés az újonnan befogadott kiscicánál?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete befogadtunk egy kóbor kismacskát, olyan 4 hónapos lehet most és kisfiú. Még mindig nagyon nagyon félénk, konkrétan én vagyok az egyetlen ember, akitől nem igazán fél, mert én vagyok vele a legtöbbet, sokat simogatom, ha elmegyek, jön utánam, nagyon cuki :D De a többi családtagomat elég, ha csak meglátja, már szalad is el. És van, hogy én is odamegyek hozzá és amikor meglátja, hogy megyek felé, mindig felugrik és elbújik valahová és ki kell csalogatnom és ahogy elkezdem simizni, utána ő is magától így bújik hozzám meg ilyesmi, mintha akkor ismerne fel, amikor elkezdem simogatni. De nem értem, ha elvileg szeret, miért ijed meg tőlem is, amikor megyek oda, hogy megsimogassam? Valamint amikor meglátom a cicáinkat, köszönni is szoktam nekik, szóval a hangom alapján is fel kellene, hogy ismerjen. Az jutott eszembe, talán rossz lehet a füle és/vagy a szeme? Vagy szerintetek normális, hogy így viselkedik egy cica, akinek valószínűleg nem voltak gazdái előttünk?
2017. dec. 9. 01:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs még teljesen emberekhez szokva. Egy 4 hónapos macskánál, ha eddig kóbor volt, eltarthat egy ideig, mire hozzátok szokik.
2017. dec. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Ez olyan cica dolog.Én a szomszéd/kóbor cicáknál tapasztaltam ezt,volt amelyikhez szinte minden nap úgy kellett odalopózni,hogy ne meneküljön el,de,ha elkezdtem vakarni a fejét,akkor már belém akart bújni.De volt amelyiknél a hely nem volt mindegy,ha odamentünk,ahol aludni szokott magától jött kérte a simit,más helyen meg bizalmatlan volt.Volt még egy akit nagynehezen megszelídítettem,de elutaztam két napra és kb kezdhettem elölről az egészet.Szóval a cicák nem adják könnyen a bizalmat.Biztosan szeret téged és érzi,hogy jó helye van nálatok,csak még bizonytalan kicsit.
2017. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Már kezdtem megijedni, hogy talán valami egészségügyi problémája van és amiatt csinálja ezt, de ezek szerint valószínűleg csak félénk.
2017. dec. 9. 16:18
 4/7 anonim válasza:

Meg fog szokni téged,csak adj időt neki:)

Először csak te legyél vele szorosabb kapcsolatban.

Én felnőtt macskát fogadtam be,de most már semmi gond. Megszokta az egész családot. Mivel gazdátlan volt megnézettem állatorvossal,és már az oltásokon is túl van.

2017. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, idővel egyre inkább biztonságban érzi majd magát nálatok, és nem fog elszaladni. 2 hét még nagyon rövid idő a beszokásra.
2017. dec. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyém baba kora óta velem van, egyfolytában az arcomon alszik, rajtam csüng, tényleg szeret, de még úgy is megijed néha, ha elindulok felé. Pedig soha nem bántottam. Én elkönyveltem fura macskás dolognak. :D
2017. dec. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk megnyugtató utolsó, azt gondoltam, azért fél ennyire az emberektől, mert valaki bántotta, mielőtt idejött, de ezek szerint nem feltétlenül :)

Amúgy rajtam is csüng úgymond ez a kiscica, amikor odamegyek a másik két cicánkat simogatni, még akkor is idejön és elkezd dörgölőzni hozzám, ha a kezemet leteszem, odadugja alá a fejét, hogy simogassam, meg nyávog, hogy vele foglalkozzak xD

2017. dec. 11. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!