Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a cicámat...

Hogyan szoktassam le a cicámat a disznómájról?

Figyelt kérdés
Állandóan csak azt enné, hiába rakok elé mást, nem eszi meg. Néha egy keveset eszik csirkehúsból is, meg szoktam neki venni macska kaját is, de annak is csak a levét eszi le, és ezek után ugyan úgy követeli a disznómájat. Már sokszor nem is kívánja annyira, de szinte már olyan nála ez, mint a drog. Adok neki főtt húst is, szóval több mindent, de semmi nem kell neki. Ugyanakkor meg nyávog, hogy éhes. A májtól meg persze szorulása lesz. Szóval nem tudom, hogy kellene rávenni, hogy mást is egyen?
2017. dec. 12. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Sehogy. Adj neki valami más alap kaját, majd meg fogja enni azt is ha éhes lesz. Ha két nap után sem akar semmi mást enni, akkor ott tényleg valami baj van, irány az állatorvos. Esetleg ha tudod akkor keverd el más kajával, így fokozatosan tudod csökkenteni a máj mennyiséget.

Egyébként nekem egy az utcáról befogadott cicám van. Nála most pont az ellenkezője van, olyat is megeszik amit nem kellene. Még a kenyeret is kinézi a számból, ha adok neki akkor simán megeszi. (De ez amúgy jó is, mert jelenleg nincs pénzem semmi normális kajára (se nekem se neki), így a szomszéd menzán megmaradt kaját esszük. Egyedül eddig csak a spenótot hagyta ott, mondjuk igaza is volt mert nekem is visszajött miután megettem...)

2017. dec. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Eléteszed azt, amit jónak tartasz. Ha nem eszi meg, elveszed. Következő étkezéskor ugyanazt felajánlod. Van macska, amelyik 2-3 napig is várja a "szokásos" kajáját, de előbb-utóbb rájön, hogy nincs többé szeretem-nem szeretem.
2017. dec. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Te vagy a gazdája, te eteted, te határozod meg, hogy mit kap enni és mit nem.

Adsz neki húst meg macskakaját és kész.

Majd megeszi ha éhes lesz.

A mi macskánk sem szereti az egyik fajta kaját.

De ha nincs más, akkor megeszi egy idő után. Annyira nem kell túlizgulni szerintem, a főtt csirke és a cicakaja jó neki. Megeszi ha éhes.

2017. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Vegyél neki jó minőségű száraztápot. A disznómáj nyersen nagyon veszélyes a cicának(disznót csak főzve szabad adni) az Aujeszky-betegség (álveszettség) miatt. Rz a betegség nem gyógyítható,jobb megelőzni. A macskánál nem válik be ami a kutyánál,2-3 nap éhezés után zsírmáj alakulhat ki,tehát fontos,hogy egyen a cica.
2017. dec. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Az éhég a legjobb szakács. Ha nem adsz neki disznómájat, akkor előbb utóbb mást fog enni, ilyen egyszerű.


Sosem gondoltam volna, hogy egy macska így az uralma alá tud hajtani egy embert, hogy rendesen követeli(!!!) a disznómájat és csak azt hajlandó enni.

2017. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

4-esnek igaza van, nyers disznómáj veszélyes, csak jól átfőve, sütve lehet adni.

Cicánál vigyázni kell, 1 nap éhezés még nem gond a szervezetére, habár én nem éheztetném, inkább adnám neki a főtt-sült májat, és közben kísérletezgetnék más kajákkal.

De a 2-3 nap éhezéstől a máj anyagcseréje felborul, 5 nap éhezéstől elpusztul, mert leáll a májműködése. Úgyhogy ha nem eszik meg mást, inkább egye a májat, mint hogy baja legyen és éhezzen is.

2017. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem éheztetni kell, csak nem adni neki azt amiről le akarja szoktatni a tulaj. A macska sem hülye, ha éhes lesz akkor megeszi azt, ami van.
2017. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
m3WiTnduipMay9a5K7Gt,neked van macskád? A macska nem kutya,és képes éhenhalni teli tál étel mellett is,ha nem olyat kap amit szeret. Rengeteg állatorvosi cikket találsz ebben a témában,ők is felhívják rá a figyelmet,hogy ez mennyire veszélyes.
2017. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Ráadásul májat max. hetente 1-szer szabad adni a macskának,mivel sok A-vitamint tartalmaz,mely túlzott bevitele vitaminmérgezést okoz, és deformálódnak a csontok,illetve csontritkulást okoz.
2017. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne adj neki.


Tegyél elé rendes tápot. Ha nem nyúl hozzá, hanem kéri a májat, akkor ne figyelj rá.


Akkor se, ha már térden állva könyörög.


Ha éhes lesz, akkor meg fogja enni a tápot, nem hülye.


De ha nyikkan, és máris kapja a májat, akkor persze hogy nem eszik mást.

2017. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!