Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicáknál 39.5 fokos végbélben...

Cicáknál 39.5 fokos végbélben mért láz magas?

Figyelt kérdés
Ma elvittem a cicámat állatorvoshoz, mert két napja keveset eszik, és lehangolt, amikor ételt rakok elé rángatja a fejét. A doki megvizsgálta (tüdőt hallgatott, fülét, torkát, fogatit nézte), és mindent rendben talált, de azt mondta, hogy magas a láza, és ez okozta a gondot, és adott neki egy szurit 4000ft-ért. Itthon utánanéztem és azt olvastam, hogy 38,5-39,5-ig normális a hőmérséklet akkor miért mondta, hogy nagyon magas a láza? Azt mondta, hogy nagyon magas pedig ez egy külső mérés (én úgy tudom, hogy a végbélben mért láz az belső hőmérséklet) zavaros az egész. A doki azt mondta, hogy holnap megint vigyem vissza és újra kap egy szurit. Akkor most 39,5 az a cicáknál magas vagy nem? Sok rosszat hallottam, olvastam már állatorvosokról, félek ő is egy lehúzós doki.

2017. dec. 14. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Amire hazaértél már hatott a làzcsillapító ezért mértél ennyit lehet sokkal magasabb volt. A normàl amúgy 38-38.5 a cicáknál.Holnap vidd vissza,de jó lenne kideríteni a láz okàt.
2017. dec. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 39,5 már magas láz náluk is, illetve nyilván előtte még magasabb volt, csak már hatott a szuri.

Valószínűleg valami vírusfertőzése van. Vidd vissza holnap is.

Remélem, jobban lesz. Ha netán nem javulna, érdemes vérképet nézetni, ha mást nem talál a doki.

2017. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Ezt a hőmérsékletet a doki mérte szuri előtt az esti órákban. Amikor hazaértünk már szuperül volt. Most jó kedvű, eszik, rohangál. Mit csináljak visszavigyem?
2017. dec. 15. 07:54
 4/4 A kérdező kommentje:

Itt is azt írják, hogy 39,5-nél magasabb érték számít láznak :


[link]


Szerintem csak minimális hőemelkedése volt. A doki mégis azt mondta, hogy nagyon magas a láza, pedig ez egy "külső mérés volt" (végbélben nem a belső hőmérsékletet mérjük?).


Na mindegy szerintem, ha újra rosszul lesz másik állatorvoshoz viszem, mert nem bízom már ebben a dokiban.

2017. dec. 15. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!