Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érett már ivartalanításra a...

Érett már ivartalanításra a macskám?

Figyelt kérdés
2 kg, 4 hónapos. Kezd kicsit erősebb szagú lenni a vizelete, és állandóan vmi szőrös dolgot keres, amivel birkózik. Eléggé látszanak már a golyói.
2017. dec. 15. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kandúrkám pont ennyi idős körüli, vagy már talán 5 hónapot tapossa, nem tudni mert talált cica. A héten voltam vele dokinál egy rutinvizsgálatra és rákérdeztem hogy mikor esedékes az ivartalanítás, azt mondta hogy majd január-február környékén, a fél éves kort mindenképp meg kell várni, hiába látszanak már az ő golyói is. Az meg hogy szőrös dolgot keres játszani véletlenül sem egy nemiséggel kapcsolatos dolog, szimplán szeretik azt gyúrni mert a tesói jutnak eszükbe. Az enyém például egy régi kapucniról leszedett szőrsávval szokott birkózni.


Várj vele minimum két hónapot még, onnantól kérhetsz időpontot.

2017. dec. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én augusztusban találtam a cicám, a doki akkor olyan 3 hónaposra tippelte. Októberben már vittem ivartalaníttatni, tehát olyan 5 hónapos kora körül, semmiképp nem akartam megvárni, amíg elkezd jelölgetni, mivel nagyrészt benti cica. Semmi baja nem lesz akkor sem, ha nem várod meg pontosan a 6 hónapos kort.
2017. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dokifüggő. Van, aki nem vállalja fél éves korig, de elvben simán lehet már 2-3 hónapos cicát is ivartalanítani.
2017. dec. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Orvos függő, de általában fél évesen vállalják.
2017. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 1-2 hónapon belül viheted, az enyém is 5-6 hónapos kora körül lett ivartalanítva.
2017. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!