Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska éjszakai ajtókaparása...

Macska éjszakai ajtókaparása ellen valami ötlet?

Figyelt kérdés

1 éves lakásban tartott, ivartalanított kandúrról van szó. Kb 2 hónapja rászokott arra , hogy hajnalban elkezdi kaparni az ajtót és nem hajlandó abbahagyni.

Próbáltam már mindent, de semmi nem használ. Ragasztottam az ajtóra kétoldalú ragasztószalagot, de ugyan úgy kaparja max kicsit lassabban. Vettem macskariasztó sparyt semmit nem ért. Toltam az ajtó elé széket, szórtam szét narancshéjat,... semmi. Minden alkalommal leszidom, tudja is ,hogy rosszat csinál de 10 perc múlva ugyan úgy folytatja.

Minden este lefárasztom valami játékkal...

Türelmes ember vagyok, de lassan meg fogok bolondulni. Mostanában be szoktam zárni a fürdőszobába hajnalba ha elkezdi, de akkor meg borzalmas hangon nyávog. Beengedni se lehet mert játszik és ugyan úgy nem tudunk aludni tőle. Az a baj, hogy így nem lehet élni.. dolgozok reggel kipihenten fel kéne kelnem, de így, hogy éjszaka 3-4szer felébreszt esélytelen.

Nem szeretnék megválni tőle mert amúgy egy aranyos cica, nagyon szeretem, de ha nem tudom valahogy leszoktatni erről akkor kénytelen leszek elköltöztetni vidékre a szüleimhez. Bármilyen ötletet szívesen fogadok.


2017. dec. 15. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

A macska éjszakai állat, ami sötétedéskor elindul vadászni, körbejelölni a territóriumát (akkor is, ha kivan vágatva, akkor is ha mínusz 20 van), aztán hajnalban megjön. Én nem is tudom, hogy lehet egy macskát bezárva tartani egy lakásban. Persze, hogy nincs ott nyugton.


Hangszigeteld valami gumiszalaggal körbe a fürdőszobaajtót, vagy keress még távolabbi helyiséget, okosabbat nem tudok. Egyébként sokkal többet alszik (és marad nyugton) az a macska, amelyik nem állandóan fűtött lakásban van, hanem kijárhat több órára a hidegbe. Gang? Erkély? Terasz? Ablakpárkány? Sétáltatás pórázon? A kizárólag kertben tartott macskák télen 23 óra 30 percet alszanak, nyáron max 10-15 órát, azt is nyugtalanul, forgolódva. Lehet, hogy kevesebbet kéne neki adni. A jól táplált macskák, egész nap fenn vannak, jönnek-mennek, mert nem kell gazdálkodni az energiával, szemben az éhező kóbor macskákkal, akiknek spórolni kell az energiával, ezért nem ugrálnak össze-vissza, hanem szinte egész nap jól összegömbölyödve fekszenek, hogy kevesebbet égessenek. A macska alvásmennyisége abszolút attól függ, mennyit eszik, és hány fok van a szobában. 5 fokkal kevesebb lenne, máris 2 órával többet aludna, talán átaludná az éjszakát.

2017. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is probléma sajnos. Azt vettem észre, hogy nem bírja elviselni, ha korlátozom. Én egy ideje nem zárom be sehová. Néha csörömpöl valamivel, de sokkal jobb, mint amikor bezárom valahová és "kiabál".

Délután, ha munkából hazaérek, figyelek rá, hogy ne aludjon egy percet sem, amíg mi le nem fekszünk. Így estére elég fáradt ő is. Persze néha így is felébreszt. Kicsit olyan, mint egy gyerek. Elég fárasztó így élni, de én semmi pénzért nem válnék meg tőle.

Ajánlották, hogy ha kizárom a helyére, tegyek neki oda egy csomó játékot. Nem akart azokkal játszani, csak az érdekelte, hogy kijusson a fogságból :D

Füldugóval próbáltál már aludni? Én még nem, de még ezt az ötletet adták nekem tapasztaltabb cica gazdik.

2017. dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vágj fel hagymát és tedd oda az ajtó elé! Nálam így szoktak le a hülyeségről. Az óbégatásról meg úgy, hogy mindig kimentem (igen, türelemjáték) és lespricceltem egy kis vízzel. Leszokott róla.
2017. dec. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Fantasztikus macskatartók vagytok. Így hullafáradtan siralmas ezeket olvasni.

Elköltöztetni vidékre? mert nem bírod megnevelni? Majd a gyerekedet is? Hagymát? (Lepasszolni vidékre a szülőkhöz, akinél kinti macska lesz, ahol összeszed valami nyavalyát, vagy elüti egy busz, vagy megmérgezik. F.xa)


Említeném a klasszikus idézetet, hogy "Felelős vagy azért, akit megszelídítettél".


Gondolom nem szimpatikus, de elkeserítő szegény macskáitok sorsa.


A macskák nem szeretik a bezártságot. - fürdőszobába zárás.

A kizártságot sem szeretik, ha kizárod a hálóból éjjelre.

Más ember is dolgozik, meg kipihenten akar felkelni.

A macskák a nap nagyobb részében alszanak, csak nem mélyen több kisebb adagban, nem helyes ötlet egész nap kergetni a lakásban, hogy éjjelre elfáradjon. A macskák kb. négy órát töltenek mélyalvásban.

Milyen fura, a macskát is mint a kutyát, a gyereket, a lovat meg a nemtudommit, tanítani kell. Érdekes módon nekem sikerült, és szuperül össze tudjuk a kettőnk napirendjét egyeztetni. Ugyanúgy rá lehet szólni, hogy nem, mint a kutyára, a gyerekre, meg bárkire. Éjjel én rászóltam, hogy most alszunk, nem szabad, két hónapomba került max, az akkor 3-5 hónapos macskával. A készen és tökéletesen kapott háziállat plüssből van. El lehet magyarázni neki mindent, meg a szokásaidat meg lehet vele tanítani, használni kell normálisan a magyar szavakat. A vele való törődés sokat segít. Nem kutya, hogy játékkal lefárasszuk és akkor majd alszik. Sanszos, hogy reggel ötkor azért még fel fog benneteket ébreszteni, ahogy elnézem.


Nem tudom elmondani, mennyire unalmas és kiábrándító ezt úgy kétmilliomodjára leírni.


Az Alexandra tele van könyvekkel, háromezer körül vannak macskás könyvek, jó vastagot kell venni, amiben sok a betű. Ha telik ájfónra, meg bulikra, meg obagre, akkor arra is teljen.

2017. dec. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszolo. Tök jo neked, hogy meg tudod beszélni a macskáddal, hogy mikor mit szabad. Képzeld én is próbáltam már többször is és nem működik.

Rengeteg cikket, könyvet olvastam róluk, mindenük meg van és még foglalkozni is szoktam velük...

Van egy másik macskám is akivel semmi probléma nincs (már..) és ugyanolyan ”fantasztikus” gazdája vagyok neki is mint a másiknak.

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert nem szeretném kirakni semmiképp és semmi infot nem találtam, amit találtam az pedig nem használt.

Sajnálatos módon a macskám nem akkora zseni, hogy hosszú monológokat felfogjon az alvás fontosságáról ezért más megoldásokat kell keresnem.

A többieknek köszönöm a válaszokat.

A lespriccelös dolgot kiprobáltam hajnalban és megsértödve abbahagyta a kaparászást. Remélem sikerül leszoktatni.😀

2017. dec. 16. 10:10
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
De. A macskád egy zseni.
2017. dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!