Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek a kóbor macskával?

Mit kezdjek a kóbor macskával?

Figyelt kérdés

Külterületen lakom és hozzám csapódott egy fiatal macska, már nyáron is találkoztam vele. Beengedtem az előtérbe. Állatorvoshoz nem fogom elvinni, de istentelenül fosik, adtam neki tejet és vizet és leterítettem egy pokrócot. Amin el is helyezkedett.

Egyrészt nekem ez előnyös, mert összeszedi az ide tévedt peléket, egereket, másrészt legalább van valaki rajtam kívül a ház körül. Viszont mivel "befosott" az azt jelenti, hogy nem szobatiszta? Hogyan tanítható egy ilyen félvad macska szobatisztaságra?


Fotel-állatvédők kíméljenek, hogy én azonnal vigyem el állatorvoshoz, stb. Én magam sem voltam már orvosnál vagy két éve. Köszi szépen.


2017. dec. 17. 16:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Tejet nem adunk macskának, pláne ha fosik. És persze nem kötelező állatorvoshoz vinni csak ne lepődj meg ha pár nap alatt elpusztul vagy akár megfertőz valamivel.
2017. dec. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont keress neki egy normális gazdát. Elvárásaid vannak az állattal szemben hogy fogdossa a kártevőket, de gondoskodni nem akarsz róla. Akkor most mi a kérdés? Tejet adsz neki amitől még jobban fosik, alapszabály hogy tejet nem adunk neki. Nem azért fosott be szerencsétlen mert nem szobatiszta, hanem mert hasmenése van. Másrészt van berakva neki alom az előtérbe ahova végezze a dolgát? Ha nincs ne csodálkozz hogy nem abba wc-zett még a kinti macskák is akik nem tudják mi az a szobatisztaság igyekszenek valami földhöz hasonló dologba wczni, még ha hasmenésük is van. Amíg hasmenéses addig nem lesz szobatiszta nagy valószínűséggel.


Bicskanyitogató a hozzáállásod egyébként ehhez az egészhez, milyen tanácsot vársz tőlünk ha nem azt hogy állatorvoshoz vidd? Távgyógyítsuk meg szerencsétlen jószágot?

2017. dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz róla gondoskodni akkor keress állatvédő szervezetet, menhelyt, stb. Ha be akarod fogadni, akkor el kell vinned orvoshoz, ez hozzá tartozik az állattartáshoz. Tejet nem adunk neki, az csak rátesz egy lapáttal a hasmenésre. Szobatisztaság: általában elég megmutatni az almot és belemennek, viszont ha ennyire fosik szegény akkor ne vegyél rá mérget hogy eljut odáig.
2017. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

éreztem, hogy fölösleges kiírnom....


Szőlőhegyen lakom előfordulnak itt-ott macskák. A lovardánál nyáron vagy 10 kismacskát láttam.

Azzal, hogy beengedtem max megmentem a fagyhaláltól. De mindegy majd a panelprolik megmondják a tutit a steril macskáikkal.

2017. dec. 17. 16:56
 5/17 A kérdező kommentje:
Hölgyektől elnézést.
2017. dec. 17. 16:56
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de akkor mit vársz tőlünk? Az eredeti kérdésed hogy "mit kezdjek a kóbor macskával". Leszögezed hogy állatorvost nem akarsz, de jó lenne neked hogy elkapja a kártevőket, viszont fosik amit szintén nem akarsz, de ezen csak állatorvos segíthetne.

Akkor? Mit tehetünk még érted?

2017. dec. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
De hát többen is írták, hogy Tejet ne adjál neki például mert attól csak jobban fosik. Plusz azt is leírták hogyan lesz szobatiszta. Tehát kaptál infót, de ezek akkor még sem érdekeltek?
2017. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Almot tegyél elé pl papír dobozba műarekeszbe homokot virágföldet stb , és rongyokból bújó alvóhelyet . Száraz eledelt sok vizet adj neki , ne tejet ne konzervet se kolbászt .
2017. dec. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Jöhetsz a szőlőheggyel, nem kifogás, én is laktam ilyen helyen, mégis meg tudtam oldani az orvost. Kisétáltam a buszmegállóba és felültem a buszra a macskával. Jelenleg is faluban lakom, autó nélkül, mégis el tudok menni az állatorvosvoz. Az szintén nem kifogás, hogy te sem jársz orvoshoz, az a te döntésed, viszont a macska nem tud dönteni, az ő egészsége azon múlik, hogy a gazdája elviszi-e orvoshoz. Most akkor írhatnánk azt hogy péppé főtt rizs főtt csirkemellel beválhat hasmenésre, de akkor is felháborodsz, hogy te majd biztos csirkemellet adsz a macskának. És attól függetlenül is el kell majd vinni dokihoz. Nem kötelező megtartani, keress neki gazdát és kész.
2017. dec. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

most főztem neki rizst egyrészt, másrészt kitettem neki egy gyönyörű régi fehér puha bolyhos szőnyeget és úgy összefosta mint az atom.

Másrészt meg kinti macskának mi a fenéért tegyek be almot? Kint elvégzi a dolgát.

2017. dec. 17. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!