Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire hajlamos egy macska...

Mennyire hajlamos egy macska hatalmi harcot játszani?

Figyelt kérdés

Én nem tudom elképzelni, hiszen ő eleve egy magányosan élő állat, nincs szüksége arra hogy jól együtt tudjon működni a többiekkel mint egy kutyus.

Viszont a macskám mostanában tök olyan... Vettem neki egy szép ágyat, mert sajnos mindent összeszőröz, és amúgy ő sem tud nyugodtan aludni mert állandóan mozgok, szóval nem jó hely rajtam feküdni. xD Tetszik neki és egyszer beleraktam utána simán belemegy magától. Viszont egy ideje ahányszor belerakom újból és újból feljön, rámmászik, ölembe ül és csak néz amikor visszarakom, elmegy enni és mászik vissza. Ha pedig nem az történik amit akar akkor rosszat csinál hogy rá figyeljek... Pl nem engedem ki (mert esik vagy beteg) akkor ledönt valamit és aztán lesi hogy látom-e. Nem tudom ezt mire vélni. A kutyáim szigorúan nevelem. de tőle csak annyit várok hogy tudja a nevét és ne legyen teljesen szemtelen. Nem tudom miért nem jó már neki az ágya, pedig ugyanott van mint eddig. Lehet hogy be kéne szigorítanom?


2010. jún. 2. 21:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

Ez egy macska. Ne várj el semmit tőle, amit a kutyától elvársz. De tényleg semmi olyat, mert távolról sem kutyáról van szó.


A macskát nem érdekli milyen helyet találsz ki neki, oda fekszik, ahol kényelmesnek tűnik. Ha meg kijár és valamiért nem engeded ki, akkor nem fog lekushadni a párnáján, elszórakoztatja magát, amit lehet a rossz helyre rakott virágok és tárgyak bánnak. Egy macska ilyen, ez nem hatalmi harc.

2010. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És hol írtam én te nagyokos hogy bármit várok tőle amit a kutyától? De az viszont nem érdekel milyen öntörvényű, ha én azt akarom hogy ne szőrözzön össze mindent vagy ne menjen ki amikor épp műtve volt stb akkor az úgy lesz, mert akkor is én vagyok a gazdája ha ő nem kutya.
2010. jún. 2. 22:10
 3/20 A kérdező kommentje:
És érdekes módon amikor nem akar kimenni akkor is ugyanott szórakozik mégsem okoz kárt. A tárgyak sincsenek rossz helyre rakva. És egy macskát is lehet nevelni csak lehet te még nem tudtál erről.
2010. jún. 2. 22:16
 4/20 anonim ***** válasza:
65%
Akkor szigoríts be és csodálkozzál. Volt már macskád te béna?
2010. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ja volt macskám, nem egy. Szerintem azért mert a macska nem kutya még nem kell hagyni hogy a fejeden táncoljon és ugráltasson. Kizárni meg nem fogom mert az elég ódivatú. Nézd meg a youtube-on hogy a macskát is milyen trükkökre lehet tanítani. Én viszont csak azt várom tőle hogy normélisan lehessen vele élni. De hát ki is a buta... A 100adik lerakás után visszamegy a szép kis helyére és ott alszik most is. Nem fog belehalni hogy nem ő a kiskirály.
2010. jún. 2. 22:30
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
kérdezö teljesen igazad van :)az én macskámal is igy volt hogy elöször bele ment mostmár meg nem .eltelt 2 hónap és megint bele megy xD.jah és lehet tanitani a macskát nagyon is pl:az én macsekom meg várja míg ki rakom a kaját,és ha azt mondom hogy nem szabad az asztalon mászni meg is érti és le megy:)nagyon cuki.tucc képet rakni fel a cicusodról?a helyét nem tom miért nem szereti ,csak azt tom hogy az én cicám is állandóan szörözik de nem megy a helyére sajna:(mindig az ágyon landol:(
2010. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
én se engedek mindent a cicámnak hogy bárhova fel menyen.szerintem kicsit szigórits be :)
2010. jún. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

[link]

Hát nem tudom más hogy él. Biztos a puszta falak között, hogy a macska nehogy valamiben kárt tegyen és biztos hajbókolva szolgálja ki. Én nem fogom. :)

2010. jún. 2. 22:38
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

Tök jó ,hogy tudatlan vagy és mégis ilyen felháborító módon beszélsz azokkal,akik válaszolnak a te kérdésedre!Aki cicát tart,az vegye már a fáradtságot,hogy elolvasson 1-2 könyvet és tájékozodjon arról,hogy milyen természetű állat a macska.Egy macskát következetességgel és sok türelemmel lehet csak "nevelni".Ha egy ideig engedted,hogy az ágyadon aludjon,hogy is várod el tőle,hogy most ne menjen fel(neki megvan a mindennapi rutin,amit megszokott és abból nem szeret engedni),ezt te rontottad el.De amúgy sem fog ott aludni,ahol te akarod,mert a macskák ilyenek,és ezt tuttad volna,ha macskatartás előtt egy kicsit "kultúrálódsz".

Jöhet a fújjj!(ismét)

2010. jún. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nincs neki semmilyen rutinja. Minden nap máshol alszik, máskor eszik, máskor csinál mást...

Tudom milyen természetű a macska, mert nem vagyok tudatlan, állatok között nőttem fel. A kérdésem arról szólt hogy miért fogadja el azonnal azt amit akarok és utána meg mégsem? Ennyi. A neveléséről nem kérdeztem, mert mégis hogy lehetne máshogy nevelni? Egy macska esetében eléggé korlátozva van a lehetőség. Vagy türelemmel vagy sehogy, nem lehet kényszeríteni mint esetleg egy kutyát se semmi.

És nem rontottam el egyszerűen csak nem tudtam hogy úgy hullik a szőre nagykorában mint a záporeső (és nem beteg még mielőtt valaki beszólna, az orvos ezt csak jobban tudja). Amúgy meg ott alszik ahol én akarom, mert én vagyok a kitartóbb, kutyásként ez nem túl nehéz. Ha kell ezerszer is visszarakom még éjszaka is:)

Gyerekkorom óta van macskám de nem tudtam hogy ehhez diploma kell. Én csak nem látok a macska fejébe hogy miért csinál x dolgot ami nekem logikátlan és ezt akartam itt megdiskurálni, de ha valaki bunkón nekemesik akkor nem fogok megalázkodni csak azért mert én tettem fel a kérdéast és kötelességem elfogadni a választ.

2010. jún. 2. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!