Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám kiszökne a lakásból,...

Cicám kiszökne a lakásból, hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés

Földszinti, közvetlen utcafrontos lakásban lakunk (nincs lépcsőház). Legújabb dilije, hogy amint nyílik az ajtó délután, ő már ott vár minket és szépen kifut a lépcsőre/járdára, úgy kell utánakapni. (pl. Ő már akkor hallja, hogy mikor jövünk haza, mikor parkolunk, amikor nekem még fogalmam sincs róla, hogy párom megérkezett. Én is a cicám készülődéséből tudom, hogy pár mp és kulcs a zárban) Eddig szépen várt minket az ajtónál, mostanában próbálkozik a szökéssel. Csak akkor csinálja, ha nem látott minket egész nap (dolgoztunk), ha csak a kisboltba ugrunk le, nem is érdekli az ajtó nyitása. Szerencsére fél továbbmenni egyelőre, de félek, hogy az autó elé futna egyszer. Egyébként lány cicáról van szó, 5 hónapos.

Ötletek? Köszönöm szépen! :)


2017. dec. 20. 03:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd ki néha! Van cicának is hám, csak kíváncsi lehet a külvilágra. Régebben a földszinten laktunk, saját elkerített udvara volt a társasháznak,oda vittem ki,hadd szaglásszon, nézelődjön, de néha kiszaladt a lépcsőházba is. Amúgy fél az emberektől, ha kinn volt valaki, akkor nem mert kimenni. Megoldottuk, hogy nyáron kinn lehessen az ablakban (kívülről a fémrácsra tettünk hálót,így kifeküdt párkányra,aludni, leskelődni), azt nagyon szerette. Most a másodikon lakunk, folyton az erkélyre menne, de még nincs kinn háló, így csak együtt megyünk ki. Néha szökne a lépcsőházba, de ált a megszokott helyén, az ajtó mellett vár. Ja és 2 éves, lány és igazi rosszaság.
2017. dec. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Spricceljétek le vízzel, ha szökni próbál. Készítsd oda az ajtó mellé a flakont, és legyen a kezedben, ahogy belépsz. Így hamar meg fogja tanulni, hogy ezt nem szabad, valószínűleg egy-két alkalom után már nem fog próbálkozni. Persze ki is lehet vinni sétálni, de attól nem valószínű, hogy kisebb lesz a szökőkedve.
2017. dec. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vidd ki sétálni, vágyik a külvilágra is. Az enyém ue. csak negyedik emeleti lakás, és én megtehetem, hogy hagyom kimenni a lépcsőházba. Mondjuk valamit majd még ki kell találni, leginkább tiltani, mert ez veszélyes. Szerintem ez nem szökés, csak csapni akar odakint egy kört.
2017. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megyünk sétálni, van hámja, egész pici korától szoktattam, de csak autóval egy csendesebb, zöldebb részre. A ház előtt megijed, ha gyorsabban, hangosabban jön egy autó, ráadásul csak beton van. Megpróbálom a flakont akkor, ki is készítem az ajtó elé.

Még kicsit ügyetlen cica, félek, hogy az ablakból kizúgna. A belső teraszra is párszor kihuppant, csak onnan nem tud szökni. De mindig nézelődik kifele, szóval biztos kíváncsi. :)

Köszönöm a válaszokat, boldog karácsonyt! :)

2017. dec. 23. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!