Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa macska szőrvágás?...

Perzsa macska szőrvágás? Hogyan lehetne?

Figyelt kérdés
Nos, a macska elég csomós, igen az én hibám, lehet leszólni érte, de utál fésülködni, harap vagy elmenekül. Nehéz vele szóval egy ideig hagytam, aztán most csupa csomó, nagy csomók és a bőréhez közel, tehát nem merem ollóval, mert hát mozog, menekülne és nem akarom megvágni. De így nem maradhat nyilván... milyen más megoldás van??
2017. dec. 20. 10:12
 1/2 acelsziv ***** válasza:
57%
Kutyakozmetika. Van nullás gépük erre a finom bundára is. Nekünknis perzsa van és minden évben megy kopasztásra.
2017. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A mi Maine Coon cicánk is ideges a fésülködéstől. Harap, karmol, ami egy 10 kg-os cicánál nem olyan kellemes.

Az vált be, hogy megvárom, amíg nagyon elálmosodik és olyankor gyorsan megfésülöm. Hetente muszáj, különben a bőréig berasztásodik.

A csomók furminátorral nagyon szépen kijönnek, nem kell ollózni, de ha nagyon sok van benne, akkor gondolom nincs türelme hozzá a cicának.

(Nem tudom, hogy van-e furminátorod. Piszok drága volt, de minden fillért megér. Amióta van nekem, azóta nem kellett ollóval tincseket kivágni a cica bundájából a csomók miatt)

Vagy vidd el kozmetikushoz, aki vagy megnyírja, vagy kibontja a szőrét- majd ő látja, hogy mit lehet vele kezdeni. Vagy ha nem tud közeli időpontot adni, akkor kérj az állatorvostól valami nyugtatót, ami veszélytelen a cicára nézve és úgy ki tudod te is fésülni.

Csak ne várj sokáig, mert kellemetlen neki, de a ami nagyobb baj, hogy nem tesz jót a bőrének.

2017. dec. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!