Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskának fülatka problémája...

A macskának fülatka problémája van. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A macskámnak fülatkája van. Mivel nagyon fèlènk, nem szereti a változásokat így állatorvoshoz nem tudtuk elvinni csak mintát tudtam vinni amit a fülèből vettem (ez alapján állapìtotta meg a fülatkát) és adott ilyen cseppet amit vízben elkeverve a cica fülébe kell nyomni (ezt már majdnem két hete használjuk, két hetet is írt fel az orvos de még mindig elég csúnya a füle, habár valamennyit javult! Ezzel kapcsolatos az egyik kérdés: szerintetek a 2 hét letelte után is használjuk a cseppet?). Azt nem mondta hogy tisztìtsam is, de fülpálcikával igyekszek kitakarìtani a fülèt. A másik kèrdèsem az lenne hogy honnan tudom hogy nincsen e komolyabb baj? Olvastam hogy ez gyulladásba is átmenet ami fájdalmas de amikor pálcikával tisztìtom neki, nem szereti de tűri és nem tűnt fel hogy fájna neki csak viszket.. Elég lehet az a kezelés amit most kap? A füle legbelsejèt hogy takarìtsam ki? Fülpálcikával nem nagyon merek mèlyre nyùlni.. vagy ez a lötyi amit beleférnek a mèlyen lévő cuccokat mossa ki?

2017. dec. 20. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne nyúlj a fülébe semmivel!

Az ovosnak nem lett volna szabad vizsgálat nélkül semmit felírnia. Ráadásul mivel láthatóan nem használ, feleslegesen kezelted a macskát.

Fogd meg, tedd be a macskahordozó dobozba és vidd el az orvoshoz! Még ünnep előtt, mert ünnepek alatt nem fogsz találni senkit, aki megvizsgálná.

Csak egy állatorvos fogja tudni megmondani alapos vizsgálat után, hogy mennyire komoly a baj.

Egyébként én sem szeretek orvoshoz menni, elég nyűgös vagyok, ha egy orvosi rendelőben kell várakoznom, de ha beteg vagyok, kénytelen vagyok elviselni a kellemetlenséget.

2017. dec. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A fülpálcikával inkább ne nyúlj nagyon mélyre.Az a lötty elvileg azért van,hogy feloldja a trutyit és a cica kirázza a füléből.Mondjuk a macsok álltalába nem szokták megvárni,hogy hasson.He beöntötted utána kicsit masszírozd körbe a fülét,így nem tudja rögtön kirázni meg talán mélyebbre is befolyik.Az én cicám kapott egy krémet amit a fülébe kellett kenni meg tisztító folyadékot,de azt nem kellett vízzel hígítani.Meg azóta kap atkaelleni megelőzőcseppet.
2017. dec. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el az orvoshoz, látatlanban nem lehet diagnosztizálni... amikor az enyémnek atkája volt, injekciót is kapott (ha jól emlékszem, gyulladáscsökkentőt), ami fontos a gyógyuláshoz. Emellett használtuk a fülcseppet, amit pontosan úgy kellett használnunk, ahogy az előző válaszoló leírta (cseppentés, egy kis masszírozás, majd hagyni, hogy a cica kirázza a füléből a cuccot). Mi a fekhelyét, kaparófáját, és minden olyan helyet, ahova feljár lefertőtlenítettünk többször is. A cica meggyógyult, atka azóta sem tért vissza.
2017. dec. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerettem volna elvinni, volt is időpontunk de amikor megpróbáltam belerakni a hordozòba szètkarmolta a kezemet és sokkot kapott. Teljesen kitágultak a pupillái, remegett stb. és ha el is vittem volna, nem tudtuk volna hogy visszatenni a hordozòba :/

Leginkább a külső hallòjáratát szoktam kitisztítani ahová nem kell 'benyùlni'. Szerintem még folytatom a cseppet amíg tart, ha elfogy és még vannak panaszok, kérek neki nyugtatòt ès elviszem!

Utolsó: ti hogyan, mivel fertőtlenítettetek mindent? (Bentalvòs cica.)

2017. dec. 21. 18:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Én vazelines fültisztító pálcikával kiszedtem a nagyját addig amíg láttam és biztosan nem okozok sérülést. Majd ezután a fülcseppet belecsepegtettem. Amit én használtam, azt nem kellett hígítani. Egy hét alatt rendbe jött a füle. Utána egy hét kihagyás után meg kellett ismételni a csepegtetést.
2017. dec. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a csepegtetèst se nagyon hagyja.. egyrészt azért mert nem lehet túl kellemes ha 1 mili folyadékot a fülèbe fecskendeznek, másrèszt nagyon èrzèkeny az állkapcsa (enni tud, de nem szereti ha hozzáèrnek mert egy kis èrintèstől is cuppanva szètpattan a szája és ritkán ugyan, de van hogy a kemény tápot is nehezen rágja) ahhoz pedig hogy lefogjam a fülcsöpphöz, kénytelen vagyok néha az állkapcsa körül megfogni. Holnap megyek állatorvoshoz a kutyámmal, majd megkèrdezem hogy tud e adni valami kábìtò cuccot és időpontot :)
2017. dec. 21. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem vitted el, minél hamarabb tedd meg. Mi nem vittük őket időben, és a 3 cicából 1-nek nagyon csúnya gyulladása lett a fülatka miatt...

Magára a fülatkára egy öblítő és egy gyógyszeres fülcseppet kaptunk mi is, nem kellett hígítani, azt hiszem nekünk is 2 hétig kellett csinálni.

Az állkapcsa miatt vizsgáltattad már? Az sem normális, lehet pl. súlyos fogkő, ami miatt már begyulladt az ínye is.

Mindenképp vidd orvoshoz! A nyugtatót gondolom súlyra adják, szóval látatlanban az is elég rizikós. Szerintem előbb próbáld ki, hogy Feliway spray-vel vagy hasonlóval befújva a dobozt nem marad-e nyugodtabb.


Jobbulást neki! Írd meg, mi történt. :)

2018. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!