Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor nem támadja már meg a...

Mikor nem támadja már meg a kandúrmacska a kiscicákat?

Figyelt kérdés
Szeretném már őket kiengedni az udvarra, de félek, hogy egy kandúrmacska elviszi őket is. Most 4 hetesek.
2010. jún. 3. 00:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Nekem három nősténycicám van, így folyamatosan jönnek mindenféle kandúrok a kertünkbe, de az elmúlt 20 év során sosem bántották a kismacskákat, még az újszülötteket sem. Sőt vagy egy, amelyik még meg is nyalogatja őket, ha az útjába kerülnek. Nem tudom, honnan vesznek emberek olyat, hogy a kandúrok bántják a kiscicákat, nem tőled hallom először, de én még sosem tapasztaltam ilyet.
2010. jún. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi pedig tapasztaltunk sajnos...Két hetes volt a kiscica had ne mondjam mi történt vele elpusztult szegény .Mindez azért mert a védett helyről kivitte a mamacica.Egyértelmű hogy kandúr volt.
2010. jún. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Első vagyok. Honnan tudod, hogy kandúr volt? Mi egyszer éjjel visításra mentünk ki, és egy nyest szájában volt az egyik kiscica, egyet meg sajnos már megölt. Szerintem sokan a kandúrok nyakába varrják, amit más állat tett. Nem igazán látom a rációt abban, hogy miért bántaná egy állat a saját fajtája kölykét.
2010. jún. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Láttam ahogyan a kandúrmacska cincálja szét a kiscicát, de sajnos mire elzavartuk már késő volt:(. Ugyanezt eljátszotta 2 nappal később is. Azóta csak akkor merem kiengedni a kismacskákat, ha én is kint vagyok.
2010. jún. 3. 00:29
 5/13 A kérdező kommentje:
Jah, és azért bántja a kiscicákat, mert amíg az anyamacska szoptat, addig nem közösül. Ezért a kandúrmacska eltávolítja a kiscicákat az " útból". nem tudom, hogy mi igaz ebből, de van benne logika. Csak az érdekel, hogy mikor nem lesznek már veszélyben a kismacsekok, mert kinti macskának szeretném őket nevelni.
2010. jún. 3. 00:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem még várj egy két hetet amíg harcedzettek nem lesznek..ne legyenek olyan védtelenek amikor kimennek a szabadba.való igaz más állat is bánthatja őket de van igazság abban is hogy a kandúroknak vannak útban.
2010. jún. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
valóban igaz hogy a kandúr elpusztítja a kis cicákat, nálunk is ez történt a 4-ből 3- nak elharapta a torkát, a negyediknél épp csak el tudtuk kergetni.
2010. jún. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Ha meglátnám más macskáját az udvarukba úgy dobnám ki, hogy a lába se érné a földet.
2010. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg bántják a kandúr cicák a kicsiket de csak az idegen kiscicákat, a sajátjukat nem!
2010. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szerintem olyan 6-8 hetes hetes között már ki engedheted nyugotan.de például én még a nagy cicámat se nagyon merem ki engednei mert van egy kandúr cica a szomszédba ami nagyon vad és még a nagy cicám se tudja meg védeni magát mert kb 3xnagyobb nála és már nem egy cicát ölt meg :(( ( a szomszédok cicáit is sorozatosan öli)
2010. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!