Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskátok szokott nektek...

A ti macskátok szokott nektek ajándékot hozni? Mennyi idős koruk körül kezdik el?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mesélte, hogy van két cicájuk, akik amikor levadásznak valami kis egeret vagy madarat, előfordul, hogy odaviszik neki ajándékba :D A mi cicáink közül csak egyről gondolnám, hogy egyáltalán szokott vadászni, volt, hogy simogattam és kiszedtem a szőréből egy kis madártollat...de még ő se hozott nekünk soha semmit. 8 hónapos kisfiú mellesleg.

Szerintetek miért nem mutatja meg legalább, mit fogott? (Ugyanis hallottam már olyanról is, hogy a cica odavitte bemutatni a gazdájának a zsákmányt és várta, hogy megdicsérjék :P)


2017. dec. 21. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is mindig megmutatja hogy mit fogott. Volt hogy egyszer aludt kint a férjem a hintaágyon a cicánk meg az ölébe rakta az egeret.
2017. dec. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
62%
Örülj neki, hogy még nem kapott rá a vadászatra, persze ha kinti cicó előbb utóbb eljön ennek az ideje is. Nem egy leányálom dögöket keresgélni a fűben, vagy ép a lépcsőről pucolgatni a maradványokat, a madártollakat seprűvel kergetni sem mókás 3-4 naponta.:D Az enyém 6-7 hónapos korában kezdte a gyilkolászást de nem nekem hozta, csak gondolom a sajkát területén nyugodtabban szórakozott velük, nem ette meg őket csak szétcincálta. Csengővel a nyakában is megfogta szerencsétlen madarakat. Egyszer halat is hozott, szerencsére nem díszhalat. Az előző macskáimra nem volt jellemző a vadászat, vagy legalábbis nem hozták haza.
2017. dec. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem is egeret hozott, pont amikor beteg voltam és letette az ágyam elé :)
2017. dec. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Az enyém szinte mindig odahozza.

Másfél éves koráig benti cica volt, aztán egy pár hónapig eltartott, míg megtanult vadászni. Sokaig élve hozta be az egeret a házba, aztán megilletődött és elengedte benn :D

Nyáron nyitva szoktunk hagyni minden ajtót. Keltem már fel arra, hogy véres madártetem van a mellkasomon. Még meleg volt.

De amúgy hangos nyávogással jelzi, ha zsákmany van. Kb a telek bármely szegletéből meghallom. Olyan meeeeoooo, meeeeeooooo. Addig csinálja, amíg személyesen én meg nem dicsérem (a párom nem jó).

Hozott már ajándékba száraz levelet is. Vicces olyankor megdícsérni... dehát a szándék a fontos, nem?

Szerintem a cicád 8 hónaposan még bőven ráér. Még ifjonc. Majd ha nagy felnőtt cica lesz, szerintem 'gondoskodni' fog rólad, aki nem képes vadászni :)

2017. dec. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, cuki sztorikat írtatok :D Remélem, akkor idővel a mi cicánk is megmutatja, mit fogott, bár amilyen haspók, nem tudom, kibírja-e, hogy megegye, mielőtt idehozná xD
2017. dec. 21. 22:57
 6/7 anonim válasza:
A múltkor tett le egy kisegeret az ajtó elé :)
2017. dec. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk volt egy befogadott cicánk, aki úgy akart ideszegődni, hogy hozta az ajándékokat. Egyszer egy hatalmas nagy patkány volt a lábtörlőn. Meg nem sokkal utána egy kölyök nyestet hozott, véres volt végig szegény arca, megharapta neki, de nem dobta el.

A másik egy anyamacska volt, akit befogadtunk szintén, mert idejárt vadászni. Abból élt, nem is rosszul, hogy fogta a pajta körül az állatokat, meg nem mutatta, távolság tartó. Aztán ugye ide fiazott, azóta ivartalanítottak. A kiskölykeinek mindennap 3-4 egeret hozott, ha kisebb volt élve, ha nagyobb kábán stb.ajd felvonultatta a csapatot az egérlyuk körül, hogy élesben is menjen. Utána mindig madarat kaptak, hatalmasokat, alig cipelték. Nagyobbak lettek, ők is vadásztak. Az egyik mindig hozta a kismadarát megmutatni és simit kért érte.

Most 2 évesek és egyáltalàn nem vadásznak. Szerintem nincsenek ráutalva, illetve nem kölykök már.

Kiírtani nem tudod belőlük. Van olyan, ami nem hozza haza a zsákmányt, egyed függő.

2018. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!