Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ünnepekre hazahoztam a cicám,...

Ünnepekre hazahoztam a cicám, de nem viseli jól a környezetváltozást?

Figyelt kérdés

Az utazást jól bírja, aludt végig, de mióta megérkeztünk azóta csak morog és fúj. Reggel evett, ivott, azóta semmit nem hajlandó (gourmet konzerv, jutifali semmi). Otthoni cuccait hoztam, ugyanolyan almot is intéztem. Mamámnak van 2 fiatalabb cicája, ők aranyosan, szelíden próbáltak közeledni hozzá, de csak fúj rájuk. Alszik jelenleg, a kis plédjén. Remélem, holnapra nyugodtabb lesz a kis panel macskám 🤔 Valakinek ötlete ilyenkor mi segít? A cicám bújós, de nem lehet ölbe venni, ölelgetni, azt nem bírja. Szeret játszani, gondoltam örül, hogy itt lesz pajtija. Az egy dolog, ami igazán zavar, hogy nem iszik. Ujjamról sem nyalogatta le a vizet.

Nem szeretném erőltetni, sem a szocializálódást, sem a többit, nehogy még jobban begorombuljon.


Mit tehetek, amivel megnyugtathatom? Vagy csak várjak? Pár napot leszünk itt csak.



2017. dec. 21. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz. Hagyd békén, ne foglalkozz vele. Legyen egy szoba az övé, amit felfedezhet. Csukd rá az ajtót, ne zavard, majd szép lassan megnyugszik. Talál majd magának búvóhelyet.

Hogy fog-e játszani a többiekkel, majd eldől, ne erőltesd.

Én is mindig viszem a cicámat, ha pár napra elutazunk. Nem örül a környezetváltozásnak, de végül mindig szépen megnyugszik és nem szokott gond lenni. Pedig ő olyan igazi morcos cica. Mindenkit utál.

2017. dec. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A macskák nem szeretik a változásokat, környezetváltozás. Legyen egy nyugodt helye, ne erőltesd ezt a barátkozást, ő nem így gondolkodik. Arra figyelj, hogy egyen, igyon, az ivást esetleg ha holnap se megy lehet erőltetni (kanál, cseppentő, stb.). Ha van kéznél macskamenta az jól jöhet. (De a mentához ne engedd egyszerre oda a három macskát, akik nem ismerik egymást!! Zárd külön a tiedet és úgy add neki.) Ha egy napig nem eszik, nem iszik, nem lesz baja, és lehet éjjel majd valamelyiket elkezdi. Saját wc-je lesz, ha jól értem. Az ne legyen a másik két macska területén, inkább vmi külön szobába.
2017. dec. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Én is úgy gondolom, hogy megnyugszik szép lassan. A többi cica kinti, tehát délután vannak benn, meg reggel egy kicsit, így nem kell kaján meg az almon osztozni. Bavackoltunk a kis szobába, alom,víz,kaja. Aludt eddig, most szaladgál, de pár percenként bejön, itt vagyok-e, egyébként rám is fúj.

Csak rossz látni, hogy ilyen morcos meg fél.

2017. dec. 21. 18:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem jobb a helyzet ma sem.... reggel minimális halkrémet lenyalogatott a kezemről, de nem wc-zett tegnap előtt este óta...
2017. dec. 22. 09:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A macskák rosszul tűrik a környezetváltozást, az idegen macskákat meg végképp. Azért ilyen szegény. Jobb lett volna otthon hagyni a megszokott környezetében, és valakit megkérni, hogy naponta etesse-almozza.

Mindenképpen próbáld etetni-itatni. A többi cicától tartsd távol, számára ez hatalmas stressz.

2017. dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A macskák rettentő rosszul tűrik a környezetváltozást, és territoriális állatok, így felnőtt korban kvázi sosem barátkoznak össze más macskákkal, ha előtte nem ismerték egymást. Nagyon ritka.


Őt most a megszokott komfortos helyéről betetted az idegen cicák territoriumára, ahol valószínűleg durván fenyegetve érzi magát. Ezért sem piszkit sehova, nem meri ott hagyni a szagát, tudja, hogy nem az ő helye és fél.


A macskákat ilyen szempontból jobb otthon hagyni egyedül, azt könnyen átvészelik, ha kapnak enni inni és tiszta almot.


Nem valószínű, hogy megbékél, bár gondolom, nem volt más megoldás. Hagyd egy külön szobában pár napig, és ne piszkáld, és a többi macskát se engedd a közelébe.

2017. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Újabb update, miután egy vad mosakodás után letépte a függönyt, végre ráment az alomra ééés produkált mindent. Biztos, befeszült már a hólyagja,mert sírt előtte, ha hozzáértem.

Persze, én is gondoltam rá, hogy otthon hagyom, de ez most nem volt opció.

Most sokkal élénkebb lett, evett szárazat (nem hiába cipeltem haza a kedvenc royal caninját).

Kissé érdeklődőbb, kijött a konyhába, miközben ebédeltünk. A havat a teraszon nem díjazta 😅 A többi cicától külön tartom.


Köszönöm, mindenkinek a választ! Valahogy átvészeljük ezt a pár napot.

2017. dec. 22. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!