Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rosszabbat teszek azzal egy...

Rosszabbat teszek azzal egy kint tartott cicusnak, ha néha behívom őt a házba, de nem hosszú időre, hanem max 1-3 órára?

Figyelt kérdés

Lett egy befogadott cicám, aki mindig kint tartott cica volt, (előző "gazdája" elmondása alapján) viszont van már egy benti idős cicám is, akivel nem jönnek ki jól, mert már egyszer neki akart menni a befogadott cicus, és nem is szeretném ennek kitenni az idős cicámat, így csak olyankor tudom beengedni őt, ha a másik alszik, egy teljesen másik helyiségben. Ez általában d.u. szokott lenni. Az éjszakát sajnos mindenképpen kint kell töltenie az új cicusnak, de van kint neki rendes, szigetelt,bélelt helye, egy -sajnos- fűtetlen helyiségben. Csak ide tudtam őt elhelyezni, illetve van egy melegítő párna is alatta, de az nem fűt olyan nagyon... :/

Nagyon sajnálom őt, hogy kint kell lennie ebben a hidegben, így arra gondoltam, ha amikor tehetem behívom őt, picit meg tud melegedni vagy ilyesmi... De nem tudom, ez nem rosszabb-e neki, hogy utána ki kell mennie a melegről...

Előre is köszönöm!


2017. dec. 21. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
nem, nem rosszabb neki hanem jobb.
2017. dec. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem, nem rosszabb.
2017. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, reménykedem akkor, hogy nem teszek vele rosszabbat! :)

Mostanában már próbál beszökdösni, ahogy nyílik az ajtó, hívnom sem kell őt.. :D

2017. dec. 21. 21:16
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem rosszabb, és a cicus nevében is köszönöm, hogy így törődsz vele. :) Arra figyelj csak, hogy ha esetleg megfázna, akkor időben lássa doki, illetve időnként vidd el általános kivizsgálásra, oltásra, hogy ne kapjon el semmit.
2017. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nyáron a hőségben lihegett a befogadott macskánk 14 órakor , bevittük a 22 fokos házba dorombolva sétálgatott . Elaludt és 21 óra felé ment ki .
2017. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, azt hiszem, a kombinált oltásban, amit nem régen kapott benne volt a nátha elleni is, de gondolom, ettől még ,megfázhat, sajnos... :/ Egyébként, nagyon szívós cica, mert sokszor én viszem be a helyére, még be is takargatom, de kijön, és inkább a hideg csempén ül a hátsó teraszon. Ebből gondolom, hogy talán nem fázik nagyon...
2017. dec. 21. 21:24
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
A kinti macskák NEM fáznak. Ha van padlás, vagy más hely, ahol elbújhatnak, nem igényelnek több meleget. Az nem baj, ha nappal bent van, de éjszakára engedd ki.
2017. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm!

Igazándiból, éjszakára sincsen szabadon engedve, ebbe a kinti helyiségbe van bezárva. Igaz, hogy most nem nagyon van "úgymond" vadészszezon, de eléggé olyan típus a cica, és már lepett meg minket hajnalban széttépett galambbal.. Így ennek némi kiküszöbölésére találtuk ki ezt, hogy bezárjuk, meg így nagyobb biztonságban is érzem őt éjszakára. Van egy szomszédom aki évtizedek óta bezárja a macskáit éjszakára. Nem is ellenkezik egyébként ellene, megszokta.

2017. dec. 21. 21:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Ivartalanítottad az új cicust? Az ivartalanítás után egy kicsit "nyugodtabb" lenne és lehet nem háborúznának annyira a benti cicával.
2017. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva lett, igen. Sajnos azután is neki akart menni az idős cicámnak.. :/
2017. dec. 21. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!