Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám állandóan nyalakszik...

A macskám állandóan nyalakszik, nyalja magát, vakaródzik, bolha nincs benne, nem korpás, tiszta a szőre, a bőre és mégis nyalakszik, vakaródzik, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nem látom semmi okát ennek viselkedésnek...Nem rühes,tiszta...Kezeltem bolhairtó szerrel is,mindent szakszerüen csináltam.Tapasztalt állattartó vagyok,de erre nem találok magyarázatot...

2017. dec. 23. 05:23
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Ilyet az én egyik régebbi cicám is csinált, aztán elkezdte magából csomókban kitépni a szőrt. Akkor elvittem állatorvoshoz, aki azt mondta, hogy ez általában ivartalanított kandúroknál fordul elő és pszichés eredetű, figyeljem meg, hogy mikor csinálja a macska. (Aztán megkérdeztem egy másik állatorvost is, mert nem hittem el, hogy egy macska lehet lelkibeteg.)Ezután elkezdtem figyelni, hogy mi váltja ki nála és az az volt, ha azt mondtam neki, hogy most nem érek rá simizni, kicsit majd később. Erre rögtön elkezdte tépni magát, ilyenkor mindig lazán lefogtam és mondtam neki valami megnyugtatót, kb. fél év alatt sikerült leszoktatni róla. Lehet, hogy a te cicádnál is ilyen betegség kezdődik, van valami latin neve is, de azt elfelejtettem.
2017. dec. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg allergia lehet..tápváltás nem volt mostanában?
2017. dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy nyalakszik hiszen ő így fürdik. A macskák szeretik, ha vakargatják/simogatják őket, miért ne csinálná magának, ha élvezi?:)
2017. dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia. Az enyém is állandóan vakarozik kap mindig élősködő ellen cseppet látja doki is bolhat nem találok benne se arra utaló jeleket és nem tudom miért csinálja. Ő is ivartalanított kandúr. Ha neked esetleg változott valamit vagy rajottel hogy mitől volt akkor nagyon jól jönne a tanácsod mit csináljak. Már minden hónapban lefujom a lakást is biokillel hogy véletlen se legyen semmi bent.
2019. aug. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!