Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beleavatkozzak a cicáink...

Beleavatkozzak a cicáink verekedésébe?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos és egy jóval kisebb, kb 4 hónapos cicánk, mindketten kandúrok. A kiscica kb 2 hónapja került hozzánk és a nagyobbik kandúr nagyon ellenségesen viselkedett vele, miután idehoztuk, állandóan fújt rá, direkt odament hozzá és elkezdte pofozgatni szegénykét, meg el akarta venni tőle a kaját is, ilyesmik...De az utóbbi pár hétben úgy tűnt, megbékélt vele, volt, hogy összebújva aludtak meg a nagyobbik is egyre kevesebbszer fúj rá meg egyre kevesebbszer bántja is. De még mindig előfordul, hogy nekitámad, ma pl. az történt, hogy elővettem egy ilyen kis lézertollat és először a kisfiúcicával kezdtem játszani, aztán idejött a nagy is és egy pár perc után elkezdte idegesíteni, hogy nem csak ő foghatja meg a kis lézerpontot a földön, hanem a kiscica is és odament hozzá és először elkezdett rá fújni meg a fejét így megpaskolta, a kiscica visszafújt rá, erre a nagy ráugrott és leterítette a földre. Szegényke elég keserves hangon nyávogott és nem tudtam, védjem meg a nagytól, vagy hagyjam őket? Az interneten azt olvastam, a cicák birkózásába nem szabad beleavatkozni, bár szerintem ha így fújtak egymásra és láthatóan a kiscicának fájt is, ahogy nekilökte pl. a falnak őt a nagyobbik, az szerintem már nem csak egy kis egyszerű birkózás...

Szóval ha legközelebb ezt csinálja a nagymacska, mit csináljak? Simán csak szedjem szét őket, vagy a nagyot büntessem is meg valamivel, vagy csak hagyjam, hogy elintézzék egymás között?


2017. dec. 25. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom hogy csak figyelmeztetésnek szánja a nagy ezeket a megnyilvánulásokat a kicsi felé. Közéjük nyúlni azért nem célszerű mert akkor úgy jön le az idősebbnek hogy véded a kicsit, és megváltozhat a viselkedése, kajáját ott hagyja, közeledésedre elmegy.


Mi 1 hónapos cicákat fogadtunk be másfél éves mellé, pár nap után elfogadta őket, de igyekszünk vele foglalkozni többet, esténként Őt rakom a lábaimra, a kicsik meg testvérek így feltalálják magukat.


Nálunk a játékot is a nagy nézi, ha el is kapja tőle a madzagot a kicsi nem bántja.


Akkor kell szétszedni őket ha a nyakra irányul a támadás, ez még veszélyes ilyenkor.

2017. dec. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítani kell a nagyobbat már most, és fél éves kora körül a kicsit is. Két ivaros kandúr nem fog nyugodtan élni egymás mellett, és akár komoly sérülések is lehetnek belőle a későbbiekben.
2017. dec. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló jól írta: két kandúr ivarosan folyton bántani fogja egymást. Védik a területet.
2017. dec. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2017. dec. 26. 14:24
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
Nekünk csak egy macskank van, de ha lenne több akkor szívesen neznem ahogy bunyoznak.
2017. dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Ivartalanítani muszáj lesz mindkettőt, mert ki fogják készteni így egymást.

Ha mindkettő ivartalan lesz, akkor is előfordulhat ritkán egy kis nézeteltérés, de nem lesznek nagyobb verekedések, dominanciaharcok stb..

Nálunk csak az ivartalanítás oldotta meg véglegesen a verekedés dolgot.

2017. dec. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van egy lány cicánk is, őt most fogják téli szünetben ivartalanítani, akkor egyúttal a nagy kandúrt is elviszem :)
2017. dec. 26. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!