Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hónapos hiperaktív kölyökcic...

3 hónapos hiperaktív kölyökcicám van, nem bírom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap került hozzám egy 3 hónapos kandúr kölyökmacska. Azóta egyfolytábna ugrál, egyfolytában ha kint van a kezem azt vadássza, éjszaka ki kellett vinnem a szobámból mert nem hagyott aludni. Míg ezt a kérdést írtam aközbe is itt egyfolytában a tetves kezemet rágja, nagyon vártam már hogy hozzán kerüljön de ezt már nem bírom!
2017. dec. 28. 06:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtad, hogy minden kiscica ilyen? Vegyél neki, vagy csinálj DIY játékokat neki, amivel lefoglalod, játszol vele, biztos lekötné valamennyire.

Ha bántja a kezed, fújj rá, esetleg éles, nyávogó hangon tudasd vele, hogy ez neked rossz, így le lehet szoktatni a kezedről.


Még most örülj, hogy ilyen aktív, használd ki, mert nagyon gyorsan felnőnek, és akkor már egyáltalán nem lesz ilyen a cicád, egész nap enni és aludni fog.

2017. dec. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap óta kikészített? Ezzel jár egy kölyökállat. A mi pár hónapos kandúrkánk folyton belóg a szobába, széttépi a zsepiket, rádmászik, vadászik, piszkálja a nagy cicákat, megy utánad (wc-re is) és mindem kaját felporszívóz. Egy igazi szeretetbomba, szerintem ebben a korban

a legaranyosabbak 😊 Jól ki kell fárasztani estére, azaz foglalkozni kell vele... gondolom, nemcsak dísznek van! Egy cica él velem, ő már két éves, de igényli a játékot minden este és reggel. Alig pár hónaposan került hozzám, hamar alkalmazkodott a napirendemhez. Vannak kifejezetten játékidőszakok, pl. este fél tíz körül 20-30 perc rohangászással reggel 5-6ig elvan. Az első egy hónapban minden este 3-4x felkelt és addig nyávogott,míg nem foglalkoztam vele. de leszokott róla. Mára megtanultam "ignorálni"... hétvégén van, hogy fél6 helyett egészen 7ig alszom, addigra ő eladja a hattyú halálát.


Próbáltam venni interaktív cicajátékot, hogy lekösse magát vele, de nem használta, neki a gazdi kell.


Neki is szokatlan, új helyre került és még kölyök. A te felelősséged nevelni és szeretni, hiszen te választottad! Fontos, karácsonyra ne kérj cicát, mert ő az ünnepek után is ott van, nem válik köddé. Jó cicázást

2017. dec. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd osszeszoktok, ez meg nem nagy ido, raadasul gondolj bele abba is, hogy ot elvittek egy idegenhez, pedig nem is akarta, es az az idegen is csak ideges miatta. Segits nemi tulveszelni ezt. Nem annyibol all a cica tartas, hogy lerakod a szoba kozepere es ennyi.
2017. dec. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy nem szeretem a cicát, de régebben volt egy másik cicám és ö tényleg csak evett és aludt egésznap, most egy kicsit fura nekem ö.
2017. dec. 28. 07:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek se ugyanolyanok, így a macskák se. Nekem is van kiscicám éppen, ugyanilyen rosszaság mint a tiéd, mégis imádom teljesen, hiába ugrál a takarómon hajnali kettőkor is. Ki fogják nőni, türelemmel és szeretettel kell lenni feléjük.
2017. dec. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem apámnak elege lett belöle vagy nem tudom de nem akarka hogy kimenjen a szobámból, mert gondolom zavarja hogy kint is ugrál.. nem tudom mi legyen... most vigyük vissza vagy mi de sajnálom szegényt mert nem akarom kínozni hogy itt tartom a szobámban....
2017. dec. 28. 10:39
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, vigyétek vissza. Gratulálok :( Belehalnál ha foglalkoznál vele? Ezért nem adunk állatot karácsonyra olyannak, aki nincs rá felkészülve. Kölyök. Meg fogja szokni a napirended, de foglalkozni kell vele !
2017. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Téged sem vittek vissza a szüleid a kórházba,mert túl sokat sírtál csecsemőként!!!

Bár sokkal jobb helye lenne egy felelős gazdinál, aki nem akarja kidobni 2 nap után.

2017. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Neked se kellett volna macska. Kiscica, játszik. Eddig ott volt az anyja és a testvérkéi, velük bunyózott.

Vegyél neki játékot stb.

Foglalkozz vele! Ja, hogy nem megy, akkor dobjuk ki...

2017. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Húúú mekkora egy fogyatékos család vagytok ti! Az ilyen gyökerek miatt vannak tele a menhelyek, meg az utcák kóbor állatokkal! Mégis mi a jó francot hittetek? Hogy ha leteszitek valahova akkor ott fog ülni egész nap, vagy mi? Az egy dolog hogy neked gyerekként semmi eszed nincs, de hogy a szüleid is ilyen s3ggfejek, az már no comment. Ja, remélem lerohad a "tetves" kezed! :)
2017. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!