Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudom hogy a cicám...

Honnan tudom hogy a cicám tüzel? Tapasztalat

Figyelt kérdés
Voltunk állat orvosnál van egy skót logó fülük és azt mondta figyeljük mikor tüzel és utána vigyük ivartalanitani de felek hogy nem veszem észre mert most lessz 1 éves meg nem vettem néztem videót a ccicak viselkederol de, azt is mondták attól is függ mikor születetett és milyen a fajtája januárban szuletett..
2017. dec. 28. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megvárni az első tüzelést, ez butaság, nyugodtan lehet őket fél éves koruktól ivartalanítani.


Egyébként változó, van amelyiknél nem fordul elő, de általában hangoskodnak, ordítanak szüntelenül, közben a földhöz lapulnak, a feneküket felemelik, inkább ne akarjátok megvárni, mert lesz bőven álmatlan éjszakátok.

2017. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megvárni az első tüzelést, ez egy kiveszőben lévő tévhit. Ha az állatorvosod ilyen szinten nem ért a munkájához, lehet, hogy nem ártana másikat keresni. A tüzelésről: a cica hangosan, rekedt hangon nyávog, folyton dörgölőzik, hempereg, közben murrogó hangot ad. Ha megvakarod a hátát a farka tövénél, előretámaszkodik a mellső lábaira, az égnek emeli a fenekét és oldalra tartja a farkát. Nem mindig jelentkezik az összes "tünet" és nem is mindig ilyen feltűnőek, de azért általában észre lehet venni. De te is meg a cica is jobban jár, ha ezt nem várjátok meg. 1 évesen már bőven elég idős az ivartalanításhoz.
2017. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kell megvárni az első tüzelést :D Nyugodtan lehet már most vinni. :)

Egyébként a mi cicánk jellegzetes hangokat ad, feltűnően keresi a fiút. Nem lehet nem észrevenni rajta. Nem tudok a skót lógófülűnél mennyire erős ez a hang, de szerintem észrevehető.

2017. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kedvesek vagytok!
2017. dec. 29. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!