Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mi lehet a cicámmal?

Szerintetek mi lehet a cicámmal?

Figyelt kérdés

7 éves a kicsi bogaram és mostanában mindenhova odapisil,padlóra,volt,hogy egy ajándékos zacsiba is belepisilt.

Eddig semmi baj nem volt,amikor nagyon-nagyon kicsike volt,akkor mindig alomra járt,aztán olyan 1-2 éves kora körül elkezdett kijárni és ott intézni a dolgát.Egy jó 2 hónapja elkezdte megint használni az almát,aztán most már oda sem megy.Hanem a padlóra akarja csinálni.

Mindig ki van engedve,hogy menjen el pisilni,az alma tiszta,mégis a padlóra akar pisilni.

Szerintetek valami lelki sérülése lehet?Mert én nagyon szeretem őt.

Ő is engem,mindig velem alszik,ő az én kis kincsem.Mindig jó cicaként viselkedik,csak most féltem,mert ez a hirtelen viselkedésbeli változás nem tűnik normálisnak.


2017. dec. 28. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Esetleg új háziállat, vagy valami más változás a családban?

Netán a környéken megjelent egy másik macska aki terrorizálja?

2017. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan vidd el orvoshoz, mert ez a húgykő jele. A kövesedés miatt fáj neki a pisilés, ezért nem tud rendesen üríteni, csak kis mennyiséget, cseppeket, többször. Vért is pisilhet, ha a kövek felkarcolják a húgycsövet. Ha teljesen eldugul a húgycső a kövektől, a nyomás visszafelé megy, és a vesékre hat, amitől a macska sokkot kap és elpusztul. Egy nap van kb. onnantól, hogy eldugul, odáig hogy orvos ellátja. Légy szíves vidd el holnap. Idős korban gyakori. Nekünk is volt, onnan tudom. Teljesen egyértelmű, amit leírsz. Van orvos, aki ha eldugul, katéterezi, de mi valószínűleg antibiotikumos injekciókúrát kaptunk, majd pedig gyógytápot kellett ennie. A gyógytáp oldja majd fel folyamatosan a köveket.

Itt megjegyezném, hogy a gyógytápot elvben nem eheti örök életében mert az meg veseelégtelenséget okoz, bár az orvosok szeretik azt mondani, a doktornő, akinél megmaradtunk, ezt nem pártolja. Félévente vizeletvétel, ellenőrzés, karban lehet tartani.

Vidd orvoshoz, légyszi holnap, nem akarlak idegesíteni, de ez van. Ha kérdésed lesz a továbbiakban, szívesen elmondom miket tapasztaltunk, de inkább privátot írj, jobban látom.

2017. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem cseppekben pisil,hanem rendesen.Nem szomorú.Eljátszik velem.

Amúgy lehet 7 éves de kinézetre 3-nál nem modaná többre senki,meg olyan mint egy kölyökcica.Élénk nagyon.

Van egy testvére aki 6 éves és vele elvan,néha összeverekednek.Mind a ketten kislányok.

Nem tudom,hogy terrorizálná őt valami másik macska.Szerintem nem.

Elég harcias típus.

Nagyon szeret engem és én is őt,én lelki dologra tippelnék,csak nem tudom mi.

2017. dec. 28. 23:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a másodiknak,ez tényleg a húgykő jele. Így akar nektek jelezni,hogy baj van. Nem feltétlenül kell cseppekben pisilnie,sőt az jó ha még nem jutott el abba a fázisba,de elfog ha nem viszed el orvoshoz.
2017. dec. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az orvos a biztos, én is megkérdezném, elvinném egy vizsgálatra biztos kezekbe. Ha ott megmondják, hogy semmi baja, akkor gondolnék másodlagosan pl arra, hogy nem tetszik neki az az alom.. akár az illata, állaga.
2017. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Minden tünet húgykőre utal, amit leírtál. Ha nem viszed orvoshoz és eldugul a húgycső egy nap (akármilyen adagot pisil is), szétrobban a veséje, és azonnal meghal. Ez így van, nem tudom szebben leírni, ezek tények. A cica érdekében. Segítő szándékkal írtam.

Nem az számít, hogy egy-egy cseppet pisil mellé, hanem az, hogy mellé, több helyre pisil. A macskáknak a veséje amúgy egy ilyen "gyenge pont", olyan értelemben, hogy sok probléma adódhat.

Linkelek, Mancsok állatorvosi rendelő honlapja, olvasd el légy szíves!

[link]

2017. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon félek,tegnap még nem volt véres,ma meg már az,holnap elvisszük.

Nagyon szeretem,és nekem ő nem csak egy macska hanem a családom is.Szerintetek fájni fog neki a vizsgálat?

2017. dec. 29. 20:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehetőség szerint vigyétek el most,jobb ha hamar orvoshoz kerül. A vizsgálat nem lesz kellemes ha már véreset pisil,de én nem emiatt aggódnék,hanem azért,hogy gyorsan orvoshoz vigyem. Hátha megússzátok gyógyszerrel/injekcióval és nem kell katéterezni.
2017. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem. A katéterezést bódításban vagy altatásban végzik, és egyáltalán nem mindig csinálják (nincs is mindig szükség rá). Nálunk csak manuális vizsgálat volt, megtapogatta az orvos a hasát, és vinnem kellett vizeletmintát. Abban az orvos mikroszkóp alatt megnézte, milyen típusú kő van (különböző alakúak vannak, meg összetételű). Adnak fecskendőt, és tudsz vinni vizeletmintát az alomból.Nekünk valahogy sikerült, azt mondták, nem baj, ha alomdarabkák is vannak benne. Ne dobd ki az almot addig, akkor se, ha véres. Házilag sajnos semmit nem tudsz tenni. Utána nekünk injekciókúra volt, és a gyógytáp, amit írtam. Az a fontos, hogy reggel mielőbb vigyétek, nyitásra vagy ilyesmi. Nagyon fontos. Gyógyuljon meg.
2017. dec. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett a cicával?
2017. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!