Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő múlva gyógyul meg...

Mennyi idő múlva gyógyul meg ha ferges a cicám?

Figyelt kérdés
A kiscicam ferges es kapott fereghajtot is, azt is tudom h három hét múlva meg kell ismételni. A kérdésem az lenne h miután bevette a gyógyszert mennyi idő múlva jön helyre és mennyi idő után engedhetjük be a szobába? (most a fürdőbe van becsukva szegény)

2017. dec. 29. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A kifejlett férgek elpusztulnak, ahogy a féreghajtó áthalad az emésztőrendszeren, tehát gyakorlatilag max 12 óra múlva a cicában már nincs kifejlett féreg.

A lerakott lárvák miatt kell megismételni a féreghajtást, de én úgy tudom, hogy 10 nap múlva, aztán még egyszer, legalábbis amit mi használtunk arra ez volt írva.

A székletet el kell égetni!

2017. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg 1-2 nap alatt elpusztulnak, és kiürülnek a meglévő férgek. Ami jelenleg pete állapotban van, azok folyamatosan kelnek ki, három hét múlva ezeket öli meg az újabb végrehajtó, mielőtt le tudnának petézni.

Én nem tartanám addig a fürdőszobában. Rendszeres alomcsere, fokozott figyelem a kézmosásra, és akkor nem lehet baj.

2017. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszer volt gyanús, hogy férges a cica, a háziorvosunk azt javasolta, hogy mi magunk is vegyünk be embernek való féreghajtót, ill. alaposan takarítsunk ki mindenhol. Lakástextileket is mossuk ki.

Nem szükséges bezárva tartanotok a cicát, ugyanis gondolom szabadon mászkált egészen addig, amíg fel nem fedeztétek, hogy gond van.

A féregható egy napon belül elpusztítja a férgeket. Cseréljétek ki a teljes almot + fertőtlenítsétek az alomtálcát alaposan.

Három havonta kapjon férgehajtót akkor is, sem merül a férgesség gyanúja.

2017. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi pici fehér férgeket találtunk a bundájában, kb 2 hónapja. Megijedtünk, mi is bezártuk. Elvittük orvoshoz, ahol közölték, hogy emberre nem veszélyes az, ami benne volt, annyi, hogy ne aludjunk vele, meg mossunk kezet. Adott be neki féreghajtót, és el is tűntek belőle. Az ismételt tabinál szerintem meg már nem is voltak benne.

Azóta semmi. Ha a kakival kijön belőle, akkor minden ok. Folyamatosan termelődnek bennük elvileg, azért kell a féreghajtást megismételni 3-4 havonta, ha látsz benne, ha nem. Minden macskánál. De emberre nem ártalmasak ezek.

2017. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!