Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bio tökmagolaj macskának árthat?

Bio tökmagolaj macskának árthat?

Figyelt kérdés

A cicám kissé túlsúlyos, most már szépen lassan fogyogat. Eddig sem volt akkora, mint egy hordó,csak irtó rövidek a lábai és sajnos, ficamra hajlamos, így a súlycsökkenés elég fontos.

De a lényeg, én imádom a különféle lenmag, tökmagolajat, tele vannak zsirsavakkal, jótékony hatásúak bőrre is. A cica háta alját nehezen éri el, száraz a bőre ott, kissé korpás. Főleg azóta,hogy új lakásba költözünk, ahol amúgy is szárazabb a levegő. Kap multivitamin pasztát, illetve a Royal Canin intense beauty alutasakost, de egyikért sem rajong. Hideg van, fürdetni nem merem, de arra gondoltam langyos tökmagolajjal bekenem azt a részt. Ha lenyalja, lesz baja? Vagy adható nekik hetente egyszer-kétszer kajával? Úgy tudom, hogy az étolaj, paraffinolaj meghajtja az állatokat?



2017. dec. 29. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasmenést okozhat neki, más baja nem lesz. Viszont mivel a tökmagolaj zöld színű, ha odadörzsöli valahová a bekent részt a lakásban, minden zöld lesz. És olyan makacs foltot hagy, hogy semmivel nem lehet a zöld színt kimosni. Szerintem kérdezd meg az állatorvost, hogy van-e valami olyan szer, ami kifejezetten erre a problémára adható.
2017. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A színébe bele sem gondoltam, pláne, hogy a kedvenc alvóhelye a fehér kanapé 😊👏 kérdeztem múltkor a dokit, hogy miért van stb, de őszinte leszek, mondott valamit, de nem emlékszem már rá. Valami habot, amit nem kell lemosni.
2017. dec. 29. 14:46
 3/10 Maxitabi ***** válasza:

Szerintem a korpa "belülről jön"... Vagyis a táplálással tudod eltűntetni-megelőzni.

Szerintem kis mennyiségben nem fog ártani-de a hasmenés lehetséges. Hal/ lazacolajat szoktak adni a cicáknak is,ill halas tápot (magas haltartalommal-pl orijen,acana) vagy fűszer és adalékanyag nélküli halat/halkonzervet.

2017. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Semmi halasat nem eszik, pl olajos halat sem, vettem multivitamin pasztát, azt sem akarja enni. Royal Canine tápot kap, vegyesen ivartalanított és pure feline beautyt. Emellett rc intense beauty alutasakost, abban van omega zsirsav stb.

Az allatdoki szerint ez gyakori a kövér cicaknal, mert nem is érik el minden testrészüket. Amúgy minimálisan korpás, alaposan át szoktam fésülni neki, azt szereti.


Abból indultam ki, hogy száraz bőrre, hajra nekünk is jók a természetes olajak (olíva, lenmag).

2017. dec. 29. 16:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Kis mennyiségben rá lehet kenni szerintem, nyilván ne tocsogjon rajta. Kicsit bele is lehet masszírozni. Simizd közbe, addig se nyalogatja ő.

Akárhol olvastam cicáknak nem adható ételekről, dolgokról, ilyet sehol nem írtak. Sima, növényi olaj elvégre, nem gondolnám hogy olyan picit mennyiségtől baja lehet.

2017. dec. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A sima étolaj felszívódik. Szorulásra javasolnak paraffinolajat, mert az nem.

Megmondom őszintén a tökmagolajat nem ismerem (nem használtam).

Lazacolajat szoktak adni ilyen céllal, belsőleg.

Én is úgy tudtam, hogy a macskám utálja a halat, a halas kajákat. Hát valószínűleg ezeket a büdös halszagú konzerveket igen (szerintem a minőségi halas konzerveknek is szörnyű szaga van). De van egy minőségi jutalomfalat, ez volt az adventi naptárban is, amit vettem neki a zoopluson, és abból megeszi a szárított tonhalasat vidáman. Passz.

A halkonzerveknél arra vigyázz, hogy mindenféle vizekben élnek azok a halak, azok a vizek szennyezettek, ami a hal húsában, de főképp a májában lerakódik. Hosszú távon gondolom nyilván, nem egyszeri alkalomra. Utána kell nézni, itthon is vannak halak, nyilván én pl. a hortobágyi halgazdaságról tudom/tudtam, hogy normális. (személy szerint nem eszem halat, átlagosan vagyok tájékozott).

[link]

Nézz szét itt, és a hasonló helyeken.

Használj párologtatót, ha az a gond, neked is jót tesz.


[link]


Még a kókuszolaj jutott eszembe. Itt van is (kutyás webshop, de gondolom erre a célra mindegy).

[link]


Valamint a spirulina alga.

2017. dec. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olívát is megpróbálhatod.

A pasztát az ujjadra tedd, hogy onnan nyalogassa el. Kicsit dugd az orrára, ha nem érdekli, lenyalja.

GimCat márkát lájkoljuk pasztában, de lehet pont te is.

2017. dec. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, amúgy a GimCat pasztát kapja, meg zöldkagylóport kúraszerűen. Ha bármelyiket megérzi kaján,.képes inkább nem enni egésznap... (próbáltam) így a zöldkagylóport fecskendőből adtam neki minden áldott nap. Nem egy egyszerű eset!
2017. dec. 30. 06:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Még egy dolog jutott eszembe, a vízfogyasztás. Mennyit iszik a macska, iszik-e eleget? Több itatótál, esetleg kút. Tudod úgy indirekt módon gondolkodva, mivel ha bekenjük a kezünket egy zsíros krémmel, nem biztos, hogy elég nedvességet juttatunk a bőrünknek.
2017. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam az automata itatón, mikor nem volt hajlandó inni csak a csapból. Aztán egy ideig fecskendőből, most pedig két üveg pohár van neki, azokból szívesen iszik és látom is, hogy fogy rendesen.
2017. dec. 30. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!