Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5hónapos kiscicának lehet...

5hónapos kiscicának lehet Adult tápot adni?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos szobacicánk és most Royal Canin junior tápot kap de nagyon büdös. A régi cicánk aki helyett lett ez a másik szobacica maradt 4Kill perzsa Adult táp. Az a kérdés hogy adhatom neki? (Abesszín a kiscica)

2018. jan. 1. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
Lehet meg le leszek pontozva, de szerintem igen. Otthon kismacska pár hónaposan már elette a nagyobbak szárazát (Royal canin outdoor 30) és semmi baja. Mellette esznek husit, nedveset is, de ezt is szívesen elropogtatja 😀
2018. jan. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Jó lenne, ha egy darabig még neki való tápot kapna. Fejlődésben van, neki más arányban kellenek a tápanyagok, mint egy felnőtt macskának.

Kérd ki az állatorvos tanácsát.

Nekünk két kutyánk van, különböző korúak. Az állatorvos azt javasolta, hogy legalább a kicsi 9 hónapos koráig csak kölyök tápot kapjon. Addig kellett külön etetnünk őket.

2018. jan. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Neki való tápot adj. A macska is megeszi pl. a kutyakaját, mégsem tesz neki jót hosszútávon. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól, hogy jó étvággyal megeszi, még árthat neki később. A fejlődésében tehet kárt. Inkább orvostól kérj tanácsot, ahogy már írták, de szerintem maradj a juniornál.
2018. jan. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy adhatod. Mellette meg eszik mást is, ahogy írod. Ismertem boxert, aki kölyök kora óta evett felnőtt tápot. Itthon még nem volt kutyatáp, a gazdi viszont rendszeresen járt nyugati országokba táncolni. A legelső szupermarketben szokta megvenni a kutyának a teljes értékű felnőtt tápot, azokból is hol ezt, hol azt. Mikor megismertem, a kutya 17 éves volt, ereje teljében. 19,5 évesen halt meg. Azóta sem láttam ennyi idős kutyát.
2018. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Miért baj, ha büdös? Nem neked kell megenni? :D

A megmaradt felnőtt tápot meg majd megeszi nagyobb korában.

2018. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
A kölyöktápoknak magasabb a fehérje- és tápanyagtartalma, azért, mert még növésben vannak a kölykök, és ez kell a fejlődéshez. Ideálisabb lenne, ha a "büdös" tápot enné. De amúgy Royalon kívül vannak más márkák is, választhatsz mást.
2018. jan. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Royal Caninban a junior táp az ami büdös és oké hogy nem nekem kell megenni de a lakás is trágyaszagú tőle meg persze a macska mikor kinyitja a száját simogatas közben az erős szokott lenni. Köszi a válaszokat inkább nézek más márkaban junior tápot neki.
2018. jan. 2. 06:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!