Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok erről a cikkról?...

Mit gondoltok erről a cikkról? A macskáéknál a kutyák tényleg okosabbak? Komolyan kell venni? Televan vele a net. Eddig azt tudtam hogy a macska agykérge 300 millió agysejtet míg a kutyáé 160-at tartalmaz, itt teljesen más számok vannak.

Figyelt kérdés
[link]
2018. jan. 3. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Különböző állatfajok képsségeit nehéz objektív módon összehasonlítani, de általában megfigyelhető, hogy azok az állatok, mik közésségekben élnek (pl kutya/farkas) okosabbak, mint azok, amik magányosan (pl macskafélék többsége). Ennek oka, hogy a kommunikáció folytatása elég nagy kapacitásokat képes lefoglalni, mint ilyen evolúciós nyomást jelent önmagában is, így statisztikailag azt várnánk, hogy a kutyák okosabbak.

Az idegsejtek száma pedig irreleváns, a szerveződésük számít. A bálna se okosabb, mint az ember, pedig jóval nagyobb az agya.

2018. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én ezt úgy tudtam, hogy akik falkában élnek butábbak, hisz együtted erővel, sokasággal győzik le az ellenfelet, az EQ lehet magasabb, de nem az IQ. az az állat, amelyiknek egyedül kell becserkésznie a "vadat" az okosabb, hisz saját maga kell megoldani azt, ami a másiknak csapattal megy. Sokkal nehezebb egy olyan állatnak és ezért sokkal átgondoltabb, részletesebb a gondolkodása.
2018. jan. 3. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy te együttes erővel bármit legyőzz aktívan kell kommunikálnod a másikkal, bizonyos mértékig előrejelezni a mozgását, miközben a vadat is követed, számbavenni a terepviszonyokat stb. Egy leopárd ül a fán, ráugrik a vadra ha tud, és lecsapja. Szerinted melyikhez kell több agymunka?! De egyébként meg nézd meg melyek a legokosobbnak tartott állatok a földön, és abból hány él csapatban és mennyi egyedül. Nagyon ritka lesz, ami teljesen magányosan él és okosnak számít.
2018. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eleve nem adnék egy nlcafé-s cikkre, amit unatkozó csajok írnak unatkozó csajoknak. Legjobbak a "befestette a hajam kékre, itt az eredmény" jellegű cikkek, lehet, hogy befestette a haját, csak az indokok nem saját tapasztalatból származnak, ami miatt megcsinálja, mégis úgy írja le.

Szerintem mindegyik élőlény, állat más célra lett kitalálva. Még mi, emberek is (nem véletlen felejtettem ott az állat szót). Én nekem analitikus látásmódom van, egy testépítőnek erre semmi szüksége.

Volt egy cikk, és persze most nem találom, valami x számú érdekes tény macskákról, mely szerint jobb a memóriájuk, mint a kutyáknak. De mégsem alkalmasak pl. nyomozásra.

2018. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!