Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon hullik a macskám...

Nagyon hullik a macskám szőre. Hogyan takarítsam vagy mit tegyek ellene? Vitamint is kap.

Figyelt kérdés
Két éves,csak a házban van.

2018. jan. 4. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyakori porszívózás,fésülés. Mit kap enni a cica?
2018. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fésülöm is,porszívózok is sokat,de így,sok szőre hullik.Purina one száraz tápot,főtt,sült csirkemellet,royal canin,purina alutasakos kaját kap,néha sütőtököt,kap pástétom vitamint,füvet is szoktam neki adni.Lehet túl meleg van neki a házban?
2018. jan. 4. 20:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Sütőtököt miért kap? Semmi szüksége tökre, és puffaszt is. A macskának tilos olyat adni, ami puffaszt. Vitaminhiány lehet, allergia lehet, (amit esetleg valamelyik kaja vált ki), emésztési gond lehet.


El kellene vinni állatorvoshoz, kivizsgáltatni.

Hangulata amúgy milyen? (mondjuk az allergia azt nem fogja befolyásolni)


[link]

2018. jan. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bármelyik táp lehet, még egyszer elolvastam, amit írtál, és ha bolti csirke, nem háztáji, akkor az is okozhatja.
2018. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!Megyünk dokihoz.
2018. jan. 5. 04:08
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó kedvű,játékos macska.Nem vettem észre,hogy valami gond lenne ezzel.ő mentett cica,ivartalanított nőstény.Remélem túl nagy baja nincs.
2018. jan. 5. 04:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogyha a sütőtököt tényleg megeszi, akkor lehet, hogy A-vitamin hiánya van. Tehát lehet bőrbetegsége ennek fényében. (sütőtök=karotin = A-vitamin). (tehát lehet hiánybetegsége, vagy épp azért eszi meg, mert betegsége van, és az gyógyítaná).

Ne próbáld magad pótolni, mindenképp a dokitól kell megkérdezni, az adagolás miatt, mert:

1. Az A-vitamin zsírban oldódó vitamin, mi sem ehetünk belőle sokat

2. a macskák kaphatnak A-vitamin túladagolást, amitől aztán megint csak betegek lesznek (ezért nem szabad nekik heti egynél többször májat - csirkemájat - adni).

Fentiek miatt mindenképp mondd el a dokinak a sütőtököt is!

2018. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megyünk dokihoz kedden délután! Köszönöm!
2018. jan. 6. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!