Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az 5-6 hónapos kismacskák...

Az 5-6 hónapos kismacskák elszoktak tűnni? Ha igen mennyi idő mire haza jönnek?

Figyelt kérdés

#eltünt 5-6 hónapos macska
2018. jan. 4. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha kintiek igen el. Lehet fél naptól a soha vissza nem térésig különböző okokból kifolyolag..elütik, kutya kapta el, a mázlisták haza térnek. Ivartalanításnak is épp ideje, úgy kevésbé járnak el.
2018. jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Neked is volt már ilyen?
2018. jan. 4. 18:01
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Kinti, vagy kinti-benti macskáknál mindig 50-50%, hogy visszajön, vagy sem, így hatalmas felelőtlenség csavarogni engedni. Az ivartalanítás valóban csökkenti a csavargások gyakoriságát és hosszát, de mégiscsak az lenne a normális, ha nem hagynák el a telket (erről van állatvédelmi törvény is, kötelező az állatainkat a saját telkünkön tartani).

Számos alternatíva van, amivel meg lehet akadályozni a macska szökését, pl. kizárólag benti tartás, sétáltatás, macskabiztos kerítés, kifutó.

2018. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Elég irreális elvárni, hogy mindenki macskabiztos kerítést építsen... A kinti macska pedig oda megy, ahova akar, ez ilyen. Próbálja valaki a telkén tartani extrém erőfeszítések és nagy költség nélkül :D

Nekem kerítésem sincs, a macskák pedig félvad némiképp közösek, jól működik a dolog. Néha eltűnnek, a vadállatok már csak ilyenek, akkor is, ha csak félig azok. Aztán néha visszajönnek. Én is szeretem a szabadságot, ők is, elvagyunk. Persze ennek ára van, de ilyen az élet.


Hetekre lazán képesek eltűnni, Hurutka (a jelenlegi kölyök) vagy 2 hónap alatt 1-szer nézett haza, mert más ideiglenes gazdát talált magának, de visszajött. A tavalyi nem jött haza, mert beleszerettek és elvitték. Nem ivartalaníttathatom a macskát (az anyagi és erkölcsi okok is ott vannak, de azok gyengébbek), mert akkor elfogynak a dűlőből, átkozottul kevés macska van a környéken, pedig ide kell s terített asztal a szántóföld, egészen kiváló húsforrásuk van.

2018. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

El szoktak.

Vagy hazamennek, vagy nem.

2018. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 Nem tudom, én "nagy költségek"-et szoktam beruházni a macskámba, és tudnék/akarnék még többet.
2018. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindent meg tettünk, hogy ne tudjon kiszokni de mindig valahogy kijött..
2018. jan. 4. 22:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, benti cica-e, vagy kinti-benti? Lehet keresni is, kérdezgetni, plakátolni, hát attól függ, mi nálatok a szokás, visszaadnak-e macskát. Megnézni a padláson, szomszédban, szomszéd melléképületében, valahova be fog húzódni.

Ha bent van macskaalom, akkor ki lehet tenni a bejárati ajtó elé, a saját szagára visszajön, elvileg, ezt olvastam, de visszajelzésem még nincs a módszerről. Próbát megér.

2018. jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kinti cica, mindig az istállóba volt ott aludt, evett,ivót, játszot, plakálgolgattam, és pár közellèvő utcát is végig néztünk.. Kicsin milyen messze mehetnek el?
2018. jan. 5. 07:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet. Ha ahogyan megérkeztek hozzád és kirakod valószínűleg nem fognak haza jönni mert még nem is ismer olyan jól a macska, nem adtál enni neki (Tehát nem tudja hol kap kaját) akkor más hol tesz próbát közben elütheti egy autó vagy kutya öli meg... Nagy szerencsével vissza jön hozzád. Ha több mint 2-3 napig nem jön vissza akkor valószínűleg már nem lesz itt, de akár valaki befogadhatta is ( jobb esetben) 2-3 nap mire hazajönnek (Vagy látod őket).
2018. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!