Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyersetetők! Mennyire fontosak...

Nyersetetők! Mennyire fontosak a PREY-módszernél a kiegészítő vitaminok?

Figyelt kérdés
Ha mindent megkap a macska (színhús, szív, máj, belsőségek, csontos hús stb...) akkor is szükség van kiegészítőkre? Vitaminokra gondolok, vagy pl. valahol írták a taurin-port. Azt nem tartalmaz semmilyen húsféle?

2018. jan. 5. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A szívben van elegendő taurin. Én augusztus óta etetek így, semmilyen vitamint nem adok pluszba, a cica egészséges.
2018. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden húsféle tartalmaz taurint, csak nem mindegy, milyen mennyiségben. Legnagyobb mennyiségben a marhahús, marhabelsőségek, szárnyasszív, szárnyasmáj, makréla és lazac tartalmazza. Sokan azt mondják, ha ezeket rendszeresen adod, akkor nem kell neki plusz taurinport adni, viszont én ennek ellenére hozzákeverek ebből egy fél mérőkanállal (tehát kb. 350 mg-ot adok a macskának): [link]

Elég sokáig elég, szóval a költségeket nem terheli meg, a taurint nem lehet túladagolni, tehát ha feleslegesen adom, a vizelettel távozik a szervezetéből, viszont engem megnyugtat, hogy a macska biztosan nem fog taurinhiányban szenvedni.

Más kiegészítőt eddig még nem használtam, a lazacolajra mondták, hogy évente kétszer tanácsos egy kúrát beiktatni, főleg, ha nagyüzemi és nem tanyasi hússal eteted az állatot, azt majd vedlési időszakban kipróbálom.

2018. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy legnagyobb mennyiségben az egér tartalmaz taurint, a vadmacskáknak ezért nem kell taurinport enni. Viszont nekem nincs lehetőségem egérrel etetni, és idegenkedem is valamennyire a gondolattól, de vannak, akik így oldják meg a dolgot.
2018. jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!