Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert nem akkar sétalni a...

Miert nem akkar sétalni a macskam?

Figyelt kérdés

Szoba cica, csak sétáltatóval van kint de nem akkar menni. A hazban mar megszokta a hámot

De az utcan inkább áll

Mit tegyek hogy sétáljon?


2018. jan. 5. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Semmit. Ha nem akar, hát nem sétál. Ő a főnök.
2018. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg idő kell neki,hogy felmérje és megszokja a környezetet.Vagy tényleg nem akar sétálni.
2018. jan. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Régen én is sétáltattam a szobacicáimat.

Az a helyzet,hogy félnek kint.

Az eeg yik cicám sétált tpbbetr,mindig elvittem a park végébe és szépen célirányosan vissza is ment a háztömbünkhöz.

A mások cicám nem.nagyon sétált, mindig csakbpár lépést,viszont nagyon sokat legelészett.

Segít ilyenkor,ha legugolsz hozzá,megsimized és akkor felbátorpdik.

Ilyebkor minden utcai zaj, a sok ember idegen nekik.

Én már évek óta nem viszem le őket, mert gyakran odavonzotta a kisgyerekeket és állandóan simogatnák őket.

Sok a kutya is, nem utálom őket, de gyakran póráz nélkül sétáltaják a gazdik, és szerintem egy kutyánál kiszámithatatlan,mikpr támad macskára.

Meg szerintem le se tojnák a kutyás gazdik,ha rátámadna a macskámra a kutya.

Gondolom engem hibáztatnának miért viszem le a macskámat

2018. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A macska nem olyan, mint a kutya.

Lehet vele próbálkozni, hátha megszokja. Va olyan cica, aki megszokja és utána már szereti és igényli is a sétát.

Viszont nem minden cica alkalmas a sétáltatásra.

Mi kertes házban lakunk, eleinte nem mertem hám nélkül kiengedni a cicámat. Ő pl. nem tudta megszokni, szinte sokkot kapott attól, hogy korlátozom a mozgásában. Jó ideig gyakoroltunk, de feladtam, mert annyira stresszes volt neki ez a pórázosdi.

Aztán egyszer kiengedtem és örült neki. Azóta gyakran van kint és szépen elvan az udvaron. Fél szemmel odafigyelek, de nem lépi át a telekhatárt.

Ha nálatok nincs ilyen udvarra kiengedős lehetőség, akkor gyakoroljatok türelmesen a pórázzal, de ha nagyon nem haladtok, akkor ne erőltesd.

2018. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kiengedhetem az udvara :))) de van egy oriás kutya amitől felne....

A szobába kutyákkal és más allatokkal is van...öket szereti

2018. jan. 5. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!