Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Majdnem kinyirta a cicám az...

Majdnem kinyirta a cicám az állatorvosom egy rutin műtét miatt a hanyagsága miatt, de mégsem tudom ezért gyülölni. Ez normális?

Figyelt kérdés
Azt azért hozzá teszem, hogy ennek ellenére soha többet nem viszem hozzá. Elötte jók voltak a tapasztalatim vele kapcsollatban, ezért is vittem hozzá, de az utobbi időben kicsit szétszortnak tünt, de mivel elötte is nálla ivartalanitattam igy hozzá vittem. Haza hoztam a cicát és olyan rosszul lett a fájdalom csillapito kifelejtése végett(mint utob kiderült) hogy ordibált majd kezde fel adni ezért szaladtam másik dokihoz vele, mire haza értünk szuper jol kezdett lenni. A párom gyülöli e miatt azota a dokit, de én nem tudom, és nem is akarom. Ez normális?

2018. jan. 6. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez a " majdnem kinyírta" elég erős túlzás. Hibázott az orvos, de alapvetően a macskád nem volt veszélyben. Az altatónak alapból van fájdalomcsillapító hatása, az én kutyám pl nem is kapott utána semmit. Csak akkor indikolt az adása, ha az állat fájdalom tüneteit mutatja. Ettől függetlenűl ezt a dokinak el kellett volna mondania.
2018. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A cicák ivartalanítás után ébredezéskor fájdalomcsillapító mellett is tudnak olyan tüneteket produkálni amiből arra következtetsz hogy "majdnem kinyírta" az orvos, de korántsem ilyen drasztikus a helyzet általában.

Tény hogy a doki hibázott, mondjuk én mindig megkérdezek mindent a dokitól, mit adott neki, mit adjak neki, mikor hozzam vissza stb, ha ezeket kérdezted volna lehet helyben kiderül hogy nem adott fájdalomcsillapítót és ez miatt mi következik.

2018. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

„Majdnem kinyirta a cicám az állatorvosom”

Csak én hittem azt, hogy a macska az állatorvost?

2018. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Valaki évek óta tanul, hogy állatorvos legyen, segít amikor tud, erre egyszer csinál egy apró hibát és máris ócsárolod. Grat. Fel nem jelented?
2018. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én is azt hittem!
2018. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Én is mindig megkérdezem, mit ad neki s miért. Az én cicám sem kapott fájdalomcsillapítót ivartalanítás után. A doki azt mondta, figyeljem, s ha bármi gond van, azonnal szóljak.

Amúgy meg a cicák hajlamosak eltúlozni a dolgokat és látványosan szenvedni. Legalábbis az enyém biztosan. Nemrég sántítva és fájdalmas nyávogások közeppette jött elém. Azt hittem, lába tört, áttapogattam, semmi. ép volt a csont is, nem volt sebes, tüske sem volt benne. De a cica úgy nézett ki, mint aki menten belehal, úgy fáj a lába. Bevittem az ágyba, megnyugtattam. Szundi után ugyanúgy sántított... amikor tudta, hogy látom. Meglestem, s kiderült, mikor azt hitte, nem látom, szaladgált a "sérült" lábán.

Nem lehet, hogy nálatok is erről volt szó?

Persze, biztosan fájt neki, de azért nem halt volna bele. Meg szerintem rögtön azt az orvost kellett volna felhívni, aki műtötte a cicát.

2018. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

En is azt hittem

Aztán furcsalltam is...amikor ujraolvastam persze rájöttem hogy "Jah....hupsz"

2018. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A dokit hivtam, azt mondta ez normális. Ezért vittem máshova ott is szörnyülködzek az állapotán a seb a varrat minha egy hentes csinálta volna ott kapott vmi hasfalra inekciot és fájdalom csillapitot. Konzultáltak telon a másik orvosomal is. Nyilván hogy mit kapott ott a cica stb sérv mütét volt.
2018. jan. 6. 17:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk orvosoknál gyakori hogy szidják egymás munkáját, főleg hogy elmentél egy új orvoshoz mert nem voltál elégedett az eredeti orvosoddal, az új orvos még szépen szidott rajta egy-kettőt hogy megszerezzen téged magának mint kuncsaftkört. Ez már csak így megy, ennek ellenére én nem vitatom hogy az eredeti orvos rosszul járt el, de hajlamosak az orvosok egymás levesébe beleköpni hogy megszerezzék a vevőkört.
2018. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Altatás után pedig ez normális, igaza volt a dokinak.

Nálunk eleve nem adnak műtét után fájdalomcsillapítót, hogy az állat érezze, hogy fáj és emiatt kímélje magát.

2018. jan. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!