Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám bolhás, én is el kapom?

A macskám bolhás, én is el kapom?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy benti 10 hónapos cicám és pár napja észre vettem, hogy sebek vannak rajta és ma láttam benne bolhákat. Hétfőn természetesen elviszem állatorvoshoz. Addig szerintetek mit tehetek? Nagyon kétségbe vagyok esve. Szegénykém nyakán van pár 1-4 mm átmérőjű seb. Nagyon sajnálom őt. Szerintetek rám is átterjedhet?

2018. jan. 7. 02:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Rád nem, viszont a lakásban szétszórja sajnos. Ha majd ad a doki bolhairtó cseppet vegyetek mindenképp sprayt is és mossatok ki mindent amivel a cica érintkezhetett (cicaágy, ágyneműk, mosható szőnyegek stb) és érdemes az ő helyét be is fújni a sprayvel. Téged max megcsíp de nem marad meg emberen.
2018. jan. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

A macskának, kutyának saját bolhája van, nem költözik át másra. De azért átugrik rád, megkóstol, csak nem ízlik neki, le is költözik.

A cicádat fürdesd meg macskasamponos meleg vízben. Kesztyűd legyen, esetleg karmolni fog. Állatorvos ad bolhaport, vehetsz bolhanyakörvet neki, nem lesz többé bolhája.

2018. jan. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Doki ad valami jó cseppet rá, bár ha sebes, lehet súlyosabb neki (allergiás/érzékenyebb). Miután kidöglenek a bolhák, fürdesd meg, a sok bolhaürülék szintén nagy viszketést okoz neki. Lakásban mindent fújjatok át (pl biokill), mosás min 60fokon, szőnyegeket is érdemes áttakaritani stb
2018. jan. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! :)
2018. jan. 7. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!