Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 9,5 éves cica idősnek számít?

A 9,5 éves cica idősnek számít?

Figyelt kérdés

Félek rossz tápot vettem neki.

Nem.nagyon ízlik neki,

Termék leírás miatt választottam. Idős macskák számára(senior).készült és étel allergiásoknak .

Nagyon drága volt.

Aplaws márka . Épp hogy csak falatozik belőle, követeli a nedves tápot. De ma nem kap mást,kíváncsi leszek mennyi fog elfogyni belőle.


2018. jan. 11. 09:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ugye nem lesz baja tőle?
2018. jan. 11. 09:40
 2/13 szlory ***** válasza:
100%

Nem öreg és nem lesz baja tőle. De senior tápot adhatsz neki, ha e tekintetben kérdezted.


Amúgy vicces, de néha a juniort szokták idősnek (13-14éves) ajánlani azzal, hogy könnyebb megrágnia, mert pici. Persze összetételben nem az igazi, de ez másik kérdés.


A száraz tápot nem mindegyik szereti ám. És azon belül is válogatósak tudnak lenni. Nálunk összesen 1 fajta van, amit hajlandó betolni, pedig vagy 5-6 típust próbáltunk már. És a poén, hogy utána egyszer csak megváltozik a szájíze, ami készleten van, az meg úgy járt. Kereshetünk másikat. Ez ilyen biznisz. :D

2018. jan. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb. egy 50 éves embernek megfelelő kor ez.

A várható élettartam nagy szórást mutat. A lakásban tartott, gondozott cica 16-18 évig is elélhet, de 28 éveset is feljegyeztek.

A kinti macskáknál az 5-6 évesnél idősebb már ritka.

2018. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen az ízével van baja. Lehet hogy fáj a foga. Áztasd be neki egyszer nézd meg úgy jobban eszi e.
2018. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Benti cica.

Eddig szerette a szárazat.

2018. jan. 11. 10:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Kb 15 évet élnek, de 10 körültől már elég gyakoriak a fogproblémák pl. Lehet érdemes lenne megnézetni dokival is a fogait.

A nedveset amúgy jobban szokták szeretni, de a macska szempontjából jó, ha szárazat is kap,használja a fogait.

2018. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb macska alapból nem viseli jól a tápváltást.

De ennyi idősen szerintem még korai a senior táp.

2018. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem akarom kidobni:/ 2kilós kiszerelést vettem én hülye 4000ért, már vettem ebből a márkából más ízesítést,azt imádta.

Cs ak aztán gondolkodtam,hogy hátha ez még egészségesebb neki,hamár lassan 10éves lesz

2018. jan. 11. 17:01
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem számít még idősnek, akár kétszer ennyit is élhet szerencsés körülmények között.

Ez egy jó minőségű táp, baja biztos nem lesz tőle.

Milyen ízű? Egyszer olvastam, hogy a hazai macskák jó része nem szereti a halas tápokat...

És azt se felejtsük el, hogy az olcsóbbakba sokszor ízfokozókat tesznek, így a cicák rákattannak, és utána nehezen szoktathatók át másik tápra.

Esetleg azt próbáld ki, hogy leforrázod vízzel, és ha langyosra hűlt, úgy kínálod neki. Jobban kijönnek az illatok-ízek.

2018. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2018. jan. 12. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!