Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskánk kivégezte a szomszé...

A macskánk kivégezte a szomszéd csirkéjét. Mit lehetne tenni, hogy ne csináljon több ilyet?

Figyelt kérdés
2 cicánk volt eddig, semmi probléma nem volt velük. Néha fogtak egy egeret ennyi. A szomszédunknak csirkéi vannak, pici kis japán tyúkok. Eddig békésen éltek, de nem rég óta van még egy cicánk. Kislány, eddig bent volt nálunk, majd mikor nagyobb lett, őt is kiengedtük. Pár napja megölte a szomszéd egyik csirkéjét. Most nem merjük kiengedni, nehogy megint előforduljon. De hogy lehetne tenni valamit, hogy a macska ne csináljon ilyet? Nem szeretnénk, ha rászokna vagy valami.

2018. jan. 11. 13:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

Na haragudj, kedves kommentelő, de a szomszéd a SAJÁT telkén úgy tartja a csirkéit, ahogy akarja.

Ha tetszik, ha nem, mindenkinek saját magának kell megoldania, hogy a SAJÁT telkéről az állat ne menjen át másnak a területére.

Mindegy, milyen állat. Ha neked valami előírná, hogy a saját telkeden csak ketrecben tarthatod a macskádat, te is fel lennél háborodva... amíg a saját telkeden van, úgy tartod, ahogy szeretnéd, ha az nem ütközik az állatvédelmi törvénybe.

2018. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Igen????

Hát nekünk 20 tyúkunk van, a házunk melletti rétek a mieink. Itt meg állandóan az a baj, hogy nincsenek ketrecben.

Ha most kint vannak a saját rétünkön, elfogja egy macska vagy egy kutya, vagy nyest, akkor az az én hibám, mert nem védett helyen voltak.

Meg egyszer atszabadultak a szomszédhoz, semmi kárt nem csináltak, mégis lefényképezte, futott a jegyzőhöz. Ahhol elküldtém, mert nincs ilyen törvény, nem büntethetnek minket ezért, kutya ment volna, akkor igen.

Az a gazda saját felelőssége, hogyel megvédje az állatait. Ha kivégzi őket a róka, se filuthatok a vadásztársasághoz. Csináljpn olyan helyet, ahova nem fér be a macska.

2018. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Az én macskám a saját telkünkön belül harapta el a szomszéd tyukja nyakát, mert az a tyúk törvényt szegett és át dugta a fejét a kerítésen.
2018. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
52%
Hallottam egy jól be által trükköt csak az a baj hogy ez inkább madaraknak való vannak macskanyakörvek amiken van csengő és ha egy olyan van rajta akkor akár hogy lopozkodik a csengő megcsörren és a "zsákmány" elszaladt csak a csirke nem tud hova szaladni.
2018. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

[link]


vagy benti

2018. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak a kutyákra vonatkozik, hogy a gazdi köteles a saját telkén belül tartani!!!

A macskákra ugyanúgy vonatkozik. Nekem is van macskám. Bent, de néha kijár. A telekhatárokon belül.

Annyi cirkusz van abból, hogy a kutyasétáltatók nem szedik össze a kutyák ürülékét. És ez jogos is. A macskák ürülékét senki sem szedi fel.

Amíg nem voltak kutyáim, a szomszéd macskák telesz@rták a veteményesemet. Tiszta macskaürülég szagú volt a magam által termesztett biozöldség, amivel sokat dolgoztam. Ment a komposztra az egész termés.

Nem vagyok köteles eltűrni a kertemben a macskasz@rt, ha az én macskám alomba végzi a dolgát.

A két kutyám távol tartja a macskákat a telektől, így gond megoldva. A naposcsibék sincsenek veszélyben.

A saját telkemen ott tartom a csirkéimet, ahol csak jólesik. Ha az udvar közepén esik jól, akkor ott. És ha a szomszéd macska elkap egyet belőle, akkor joggal sértődhetek meg.

Kérdező, természetesen ilyen előfordul. Ha meg tudtátok beszélni a szomszéddal, akkor minden oké. Viszont a macskának a csibe egy zsákmány. Macskabiztos kerítést kell csinálni, ha semmiképpen nem szeretnéd a cicákat csak bent tartani.

2018. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkit lepontozni, aki azt írta, hogy a tyúkokat kell jobban védeni, gratula.

De a csengettyű jó ötlet, bár 5 nap után a kedves gazda az idegosztályon kötne ki.

2018. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
83%
Csengettyűtől a macska hamarabb kötne ki az idegosztályon. A csengettyű egy téveszme, túl éles a hallásuk ahhoz, hogy ne zavarja őket.
2018. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul az ilyen, és jó, hogy meg tudtátok beszélni a szomszéddal, de egyértelmű, hogy ebben a helyzetben te voltál a hibás, nem a szomszéd. Ha a csirkék átmentek volna a kertedbe, és ott kapja el a cica, más lenne a helyzet. A gond az, hogy a vadászatról nem lehet leszoktatni a macskát, ez még az éhséggel sincs összefüggésben, szórakozásból is vadászik. Az egyetlen megoldás, ha macskabiztos kerítést építesz vagy szobacicát csinálsz belőle. A csengettyű egyrészt nem oldja meg a problémát, másrészt a macskát is az őrületbe kergeti.
2018. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Itt falun láttam egy elmés megoldást, úgy van kialakítva a tyúkudvar, hogy a drótháló kifelé van hajtva a tetején, így nem tud bemászni se a macska, se a róka. Ha annyira zavar a dolog, felajánlhatod a szomszédnak, hogy segítesz megcsinálni. Költségesebb, de a macsekok udvarban tartására is alkalmas a dolog, persze pont fordítva.
2018. jan. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!