Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a bevándorlóval?

Mit tegyek a bevándorlóval?

Figyelt kérdés

Van egy macska aki ide költözött.. nem kérte és nem hívta senki.. 2 házzal arrébb lakott,de oda már nem jár, állandóan nálunk van,nagyon ritkán a szomszédunknál. Utána akartam egy cicát, gondoltam meglesznek. Két éves lesz a cicam tavasszal a másik meg Öregebb (ki tudja mennyivel). Az idősebb egyik kollégám nadrág szárának neki ment,unokaocsem kezet megkarmolta,engem is ugy hogy rám ugrott.. tesom haverját is megharapta és most lett elegem. Jövök haza lepakolom a cuccaim erre keserves vonyitas meg hangos zorgesekre figyeltem fel kirohantam es megtamadta a cicam az "öreg" és nem tudtam mit tegyek előbb lábbal rúgtam bele a öregbe ami lese szarta enyem elakart. Szaladni az meg utana fogtam es vízzel nyakon öntöttem.. na akkor elszaladt.. bejövök erre meg 3perc se telt el megint előről.. kimegyek szaladnak ossze vissza nagynehezen enyimet elzavarta megállt és én felé mentem es rá kiabáltam az meg felém kapott megint és morgott..

Mit tegyek? Megölni nem akarom,elkapni nem hagyná magát mer régen is simogatasnal mar harapott.. de nem akarom hogy itt maradjon.. es nem akarom a minden napi listamra felkarcolni hogy idő kozonkent macskat hajkuraszok vizzel teli vodorrel, szoval kevesbe drasztikus megoldas? Kutyat nem akarok es nem is tudnek tartani es az en cicam megtartanam! Ja es az en macskam ugy megijedt ebbe a macska locsolasba es uldozesbe hogy fel tolem elszalad,ram morog,fuj..:(



2018. jan. 11. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Tartsd bent a saját cicádat.
2018. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem lehet mer nem egyedul lakok itt hanem tesommal es o nem akarja, es en sem akarom hogy benti legyen
2018. jan. 11. 19:41
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Na gratulálok.

Hű.

Egy, miért költözött oda az a macska? Adtatok neki enni? Akkor ezért.

Kettő, a macskák nagyon területvédelmező állatok, ezért hosszas, fokozatos szoktatással lehet elérni, hogy ne bántsák egymást, gondolom ez nálatok nem történt meg.

Három, azért ilyen hidegben nem kellett volna szerencsétlent nyakon önteni, ha beteg lesz emiatt, legalább el fogod vinni állatorvoshoz?

Négy, ha így bánsz vele, én nem csodálom, hogy ennyire van, de te csak jobban vadítod. És csodálkozol, hogy a sajátod is kezd elvadulni, és fél?

Öt, ha meg akarnád ölni, állatkínzásért IP cím alapján fel lehetne téged szépen jelenteni.


Mit tegyél? Kérj állatvédők segítségét, majd ők elviszik, és ha lesz energiájuk a sok másik kezelésre szoruló állat mellett, majd megpróbálják rendbe hozni szegény macska lelki világát, és ha majd feldolgozta a vizes vödörtől és üldözéstől kialakult lelki traumáját, normális gazdihoz lehet adni.

2018. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
én nem csodálom, hogy ennyire vaD*
2018. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Na, amilyen vagy a kérdésed alapján, még meg is fogadod ennek az 5-ös válaszolónak a tanácsát.

Asszem lassan indulok feljelentést tenni...

2018. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ivartalanítva sincs a macskád, ha ennyire nem fontos neked az hogy biztonságban legyen (ha fontos lenne akkor már bent lenne a házban), az ivaros macskák pedig gyakran verekednek. A nem kívánatos macskát vízi pisztollyal lehet spriccelni (nem nyakon önteni, nem csodálom hogy hogy már a saját macskád is retteg tőled...) vagy műanyag flakont meg kell tölteni kaviccsal, vagy olyan dologgal ami hangosan csörög benne, és azt rázni, a nagy zajtól meg fog ijedni.

Rugdosni nem kell, ilyet csak idegbeteg allatkínzók csinálnak. Sok kóbor macskával találkoztam életemben, de az hogy embereket támadjon meg ilyet nem láttam még soha, biztos jó oka volt rá, vagy csak kicsit kiszínezted a sztorit.

2018. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Az én házamhoz gyakran jár egy óriási cirmos-fehér macska.
2018. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Na lehet állni ugyanis nem akartam megölni se semmi! De ugy látom itt csak ilyen debilek vannak fenn gratulalok ,de azon egyikotok se gondolkodott el hogy akkor minek irnam ki? Nagy az Isten allatkertje
2018. jan. 11. 20:44
 9/15 anonim ***** válasza:
23%
#5 Vagyok és nem tartom magam állatkínzónak, idegbetegnek meg pláne nem. Sőt, én nagyon türelmes vagyok, de tényleg. Csak mikor a házhoz szegődik egy macska amit egyáltalán nem akartam (és mellesleg kóbor, semmi közöm sincs hozzám), a minimum, hogy megröptetem és elzavarom ahogy érem. Majd ha úgy érzem nekem kell egy macska akkor veszek egyet vagy hagyom, hogy hozzám szegődjön egy. Egyébként a macskákat nem nagyon szeretem, legfőképp azért mert állatnak nincs helye házban. Lehet valaki ez ellen a vélemény ellen, annak csak azt tudom mondani, hogy jó étvágyat a szőrpörihez :D És ha figyeltél amúgy, egy szóval nem mondtam, hogy meg kell ölni. Egyszerűen csak negatív élményt kell neki okozni, hogy megunja/megutálja a helyet, így el lehet kergetni. A legegyszerűbb meg ugye ha érezteti vele ezt az ember, megdobja valamivel, bele rúg (nem halálra rúgja) stb...
2018. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy az a feljelentős dolog nem durva picit? Nem hinném, hogy azért, mert el zargatná onnan végleg a kérdező a macskát fel kéne jelenteni. Az azért kicsit erős, na. Főleg úgy, hogy online kérdezi ezt meg és valszeg az ország másik felében lakik a kérdező hozzád képest. IP cím alapján így lenyomoztatni picit erős. Képzeld csak el az eljárás folyamatát. Először is, ami a neten van az lehet akár kamu is. Ezzel önmagában ha ellátogatsz a rendőrségre lehet megmosolyognak picit és nem igazán fogják komolyan venni ezt az ügyet. De ha komolyan is veszik, ki kell kérni a szolgáltatótól, hogy melyik ügyfélről lehet szó, és akkor még konkretizáld kiről is lehet pontosan szó, mert mondjuk a kérdező lehet nem is az előfizető maga, csak egy arra a címre bejelentett lakos. De ha te szeretnél ennek neki futni, hát gyerünk.
2018. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!