Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel tudnám végleg kiírtani...

Mivel tudnám végleg kiírtani a bolhakat?

Figyelt kérdés

Mar legalabb 2 hónapja jelen vannak. Barmit csinalok, bármilyen szert is használok semmit sem hat. Benti cicak.

A bolhairto csepp mellett, minden nap naponta többször leülök es elkezdtem belőlük kiszedegetni a bolhakat szemöldök csipesszel. Takarítok ezerrel. 2 naponta ágyneműt cserélek, es minden moshatot kimosok 90fokon. Vásárlok es gőzölök. Mindent

porszívózok es fertotlenitek. A napom abból all hogy bolhat irtok. Mar kezdek megorulni.

Valamilyen szinten ezzel kordában tudom oket tartani mert csak a macskákban van. Engem nem csípnek es senki mast a házban.

De bennük folyamatosan ott van. Nem hat a spot on sem, max 1-2 nap es ennyi. Elegem van.

Ami a legidegesitobb hogy egy hónapig nem lehet semmit rájuk kenni vagy tenni a spot on miatt, hiaba nem hat semmit.



#macska #bolha #írtás #megfogok őrülni
2018. jan. 11. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
2018. jan. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mikor pötyi cicaként hazahoztam a legelső macskám, dugig volt bolhákkal. Jól befertőzte a lakást is, de engem is jól összecsipkodtak.

A neostomosan segített. 1 üvegcsét 1 l vízben kell feloldani az utasítás szerint, ám elég erős vegyszer, a ciccek meg ugye nyalakodnak, így 2l vízben oldottam fel. Meg kell benne fürdetni, egy pár percig rajtahagyni, vigyázni, hogy le ne nyalja. Aztán samponnal jól kimosni belőle.

Legelőször nem öblítettem ki rendesen a vegyszert. Szegény cicu szédült utána egy óra hosszáig. Szóval tényleg jól mosd le.

Egy méghígabb oldattal felmostam, lefújkáltam vele a függönyöktől kezdve, a falon át, MINDENT.

Nálunk 2 pancsi után eltűntek a macsekból, utána kapott spot-ont.

2018. jan. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam mar a Neostomosant is. Minden lefújtam vele. Többször is, de semmi.

Be próbálkoztam a macskánal is, de utana nagyon rosszul lett. El kell vigyem utana orvoshoz.

A furdetes az kesz katasztrófa, nem engedik.

Lehet elviszem oket az orvoshoz hátha O tudna valamit adni nekik. Bar O is a neostomosant ajánlotta.

2018. jan. 12. 10:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Vidd el kisállat kozmetikushoz. Ők általában ügyesen meg tudják fogni a cicát, így nem cirkuszolnak fürdés közben. Ha nagyon vad, akkor szoktak adni a cicának enyhe nyugtatót, hogy jobban lehessen kezelni. Fürdés nélkül nagyon nehezen irtható ki a bolha. Lehet, hogy ismételni is kell a kezelést.
2018. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen spot-ont használtál? A bevásárlóközpontokban csak gagyit kapsz. Állatorvos ad neked olyat, ami hat, pl. Advocate. De akkor aztán egyszerre kell kezelni az összes cicát, és másnap takarítani, ágyneműt cserélni. És a doki által mondott idő után megismételni, hogy az esetleg el nem pusztult petékből kikelt második generáció is megnyuvadjon.

Lehetetlen, hogy egy minőségi spot on 1-2 kezelés után ne oldja meg a problémát.

2018. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a dokid Neostomosant ajánl, akkor szerintem menj másik állatorvoshoz. Vannak ennél jóval korszerűbb és egyszerűbben használható szerek is.
2018. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Advantage és a Frontline spot-onok is nagyon jók.
2018. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tegnap megneztem es nem találtam bennük, de meg mindig vakaroznak, ugyhogy biztos van még.

A neostomosant tenyleg az orvos ajánlotta. Az egyik cicamnak aki meg csak 8 hónapos volt. Ahogy lekezeltem, ra felorara olyan hasmenese lett hogy ilyen fel óránként. Nem evett, nem ivott. Orvoshoz kellett vinnem. Pedig ugy jártam el ahogy az orvos mondta. Ezert nem alkalmazom szívesen rajtuk. De használom a környezetre.


Remelem sikerul oket kiirtani. Sajnalom oket, Marmint a cicakat.


Koszonom mindenkinek a válaszokat. :)

2018. jan. 13. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!