Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Miért csinálja ezt a kis macska?

Van két macskánk egy kicsi meg egy nagy? A nagy macskánk az 2016 nyarán jött be az udvarunkba majd, maradt is nálunk a kandúr macska. Majd 2017 nyarán kaptunk két kis macskát fiú lányt, egy kis idő kellett még össze szoktak, de most már békés a hangulat köztük. Sajnos időközbe a kis kandúr macsek eltávozott. Így maradt a nagy befogadott kandúr macska és a kislány cica. Viszont az utóbbi időben nem tudom, vagy a hideg miatt vagy nem tudom, de a kismacska mindig azt csinálja hogy a nagy hátára felmászik az első két lábával és masszírozza, vagy is hát mozgatja a két lábát. Ezt miért csinálhatja? Még van benne valami ösztön vagy mi?

Keress kérdéseket hasonló témákban: cica, macska, kicsi, kandúr, lány, szürke, folt

01-12 19:43  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Tehát a kislány mászik a kandúrra?
"Még van benne valami ösztön vagy mi?" - ezt hogy érted? Ezek szerint ivartalanítva van valamelyik? Vagy mindkettő? Az lenne a legszerencsésebb.
De sajnos nem egészen világos a szitu így, ahogy leírtad.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 01-12 19:48 Privát üzenet
Ilyenkor biztos be van állva.

A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 01-12 19:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nincsenek ivartalanítva. És nem teljesen mászik rá. Hanem az egyik oldalán van a két hátsó lába és a két elsővel meg rajta a hátán és tapos rajta. Olyan mint ha masszírozná :)

# 3/10Időpont 01-12 19:59 Privát üzenet
Dagaszt, azért csinálja, mert "szereti" a másik cicát. Az enyémek is csinálják, néha nekem is.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 01-12 20:00 Privát üzenet
Dagasztja. Szeretet jele.
Viszont ivartalanítani kellene őket, először is a nőstényt, különben tavaszra kismacskák lesznek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 01-12 20:02 Privát üzenet
De cuki.:)Valószínű,hogy tényleg a hideg miatt mászik fel a kandúr hátára.Gondolom arra emlékezteti mikor még az anyjával volt és ezért elkezd dagasztani.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 01-12 20:02 Privát üzenet
Ez normális a kis cica a szerettetét fejeze ki a másik macska iránt.

# 7/10Időpont 01-16 09:40 Privát üzenet
Ha a cicát 8-10 hetes koránál korábban elválasztják az anyjától, akkor nagy eséllyel lehetnek viselkedési zavarai. Ezek közül a "legcukibb" az, amikor a szopizást imitálja, amitől idő előtt megfosztották. Szopizásnál a kiscicák dagasztják a mama emlőit, hogy jobban jöjjön a tej. Ez a reflex később is megmarad akár normál elválasztásnál is, de ha idő előtt volt az elválasztás, akkor szinte biztosan.

# 8/10Időpont 01-17 08:25 Privát üzenet
Azért a szituációban van pár furcsaság. Az, hogy befogadtatok egy kóbor kandúrt, az nagyon szép, bár csak akkor érdemes vállalkozni a tartására, ha tudjátok ivartalaníttatni, oltani, féregteleníteni. Egyébként inkább az állatvédőknek érdemes szólni, hátha ők találnak olyan gazdit, aki vállalja ezek költségeit.
Azután: Kaptatok két macskát. Gondolom, ez azt jelenti, hogy egy szaporítótól. Az egyik elpusztult. Hogyhogy? Állatorvoshoz vittétek? Voltak oltva, féregtelenítve?
És most mi lesz? Felnőtt kandúr idő kérdése, mikor gyárt kiscicákat a kislánynak, aki talán így fejletlenül fog szülni, ami az ő egészségére is nagyon káros.
Szóval hogy is van ez?

# 9/10Időpont 01-17 08:30 Privát üzenet
Az a baj utolsó, hogy ha a kérdezőnél tényleg így vannak a dolgok, akkor hiába írsz ennyit. Elég nagy az esély, hogy nem fogja fel vagy nem érdekli.

Én is így voltam vele úgy 15-6 éves koromig. Nem értettem minek kell ivartalanitatni, ha úgy is lesz gazdája a kicsiknek. A "szaporító" szóról pedig a gonosz bácsi /néni jutott eszembe aki több 10-100 macskát ketrecben tart stb. Nem fogtam fel a dolgokat, senki nem magyarázta el, abból következtettem amit innen-onnan összeszedtem.

Az ilyen válaszok, mint a tied, gyakran célt tévesztenék, mert akinek szánod csak támadásnak veszi, nem veszi észre benne a lényeget.

# 10/10Időpont 01-17 10:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Akiknek van/volt macskájuk, tapasztaltak esetleg olyant, hogy alutasakos/alutálcás kajótól a drágaságnak más lett a széklete? Például hasmenés? Vagy csak kellemetlenebb szagú pukik?
Mit tegyek a bevándorlóval?
Mivel tudnám végleg kiírtani a bolhakat?
A macskánk kivégezte a szomszéd csirkéjét. Mit lehetne tenni, hogy ne csináljon több ilyet?
Húgykövességre hajlamos macskának adható Purina ONE Adult Sterilcat megelőzésre?
Miért van Bp en belül, sött egy kerületen belül ekkora külömségek az oltási árak között?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | WebMinute Kft. | | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu