Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a kis macska?

Miért csinálja ezt a kis macska?

Figyelt kérdés
Van két macskánk egy kicsi meg egy nagy? A nagy macskánk az 2016 nyarán jött be az udvarunkba majd, maradt is nálunk a kandúr macska. Majd 2017 nyarán kaptunk két kis macskát fiú lányt, egy kis idő kellett még össze szoktak, de most már békés a hangulat köztük. Sajnos időközbe a kis kandúr macsek eltávozott. Így maradt a nagy befogadott kandúr macska és a kislány cica. Viszont az utóbbi időben nem tudom, vagy a hideg miatt vagy nem tudom, de a kismacska mindig azt csinálja hogy a nagy hátára felmászik az első két lábával és masszírozza, vagy is hát mozgatja a két lábát. Ezt miért csinálhatja? Még van benne valami ösztön vagy mi?

2018. jan. 12. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Tehát a kislány mászik a kandúrra?

"Még van benne valami ösztön vagy mi?" - ezt hogy érted? Ezek szerint ivartalanítva van valamelyik? Vagy mindkettő? Az lenne a legszerencsésebb.

De sajnos nem egészen világos a szitu így, ahogy leírtad.

2018. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor biztos be van állva.
2018. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincsenek ivartalanítva. És nem teljesen mászik rá. Hanem az egyik oldalán van a két hátsó lába és a két elsővel meg rajta a hátán és tapos rajta. Olyan mint ha masszírozná :)
2018. jan. 12. 19:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dagaszt, azért csinálja, mert "szereti" a másik cicát. Az enyémek is csinálják, néha nekem is.
2018. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Dagasztja. Szeretet jele.

Viszont ivartalanítani kellene őket, először is a nőstényt, különben tavaszra kismacskák lesznek.

2018. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De cuki.:)Valószínű,hogy tényleg a hideg miatt mászik fel a kandúr hátára.Gondolom arra emlékezteti mikor még az anyjával volt és ezért elkezd dagasztani.
2018. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ez normális a kis cica a szerettetét fejeze ki a másik macska iránt.
2018. jan. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a cicát 8-10 hetes koránál korábban elválasztják az anyjától, akkor nagy eséllyel lehetnek viselkedési zavarai. Ezek közül a "legcukibb" az, amikor a szopizást imitálja, amitől idő előtt megfosztották. Szopizásnál a kiscicák dagasztják a mama emlőit, hogy jobban jöjjön a tej. Ez a reflex később is megmarad akár normál elválasztásnál is, de ha idő előtt volt az elválasztás, akkor szinte biztosan.
2018. jan. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért a szituációban van pár furcsaság. Az, hogy befogadtatok egy kóbor kandúrt, az nagyon szép, bár csak akkor érdemes vállalkozni a tartására, ha tudjátok ivartalaníttatni, oltani, féregteleníteni. Egyébként inkább az állatvédőknek érdemes szólni, hátha ők találnak olyan gazdit, aki vállalja ezek költségeit.

Azután: Kaptatok két macskát. Gondolom, ez azt jelenti, hogy egy szaporítótól. Az egyik elpusztult. Hogyhogy? Állatorvoshoz vittétek? Voltak oltva, féregtelenítve?

És most mi lesz? Felnőtt kandúr idő kérdése, mikor gyárt kiscicákat a kislánynak, aki talán így fejletlenül fog szülni, ami az ő egészségére is nagyon káros.

Szóval hogy is van ez?

2018. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a baj utolsó, hogy ha a kérdezőnél tényleg így vannak a dolgok, akkor hiába írsz ennyit. Elég nagy az esély, hogy nem fogja fel vagy nem érdekli.


Én is így voltam vele úgy 15-6 éves koromig. Nem értettem minek kell ivartalanitatni, ha úgy is lesz gazdája a kicsiknek. A "szaporító" szóról pedig a gonosz bácsi /néni jutott eszembe aki több 10-100 macskát ketrecben tart stb. Nem fogtam fel a dolgokat, senki nem magyarázta el, abból következtettem amit innen-onnan összeszedtem.


Az ilyen válaszok, mint a tied, gyakran célt tévesztenék, mert akinek szánod csak támadásnak veszi, nem veszi észre benne a lényeget.

2018. jan. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!