Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Stresszes macskánál mivel...

Stresszes macskánál mivel lehet ezt az állapotot "feloldani"? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van két cicánk, akik párhónapja furcsán viselkednek, nem esznek. Az állatorvos azt mondta hogy stresszesek. Az internet által leírt tünetek stimmelnek. Kezdünk aggódni miattuk, de ötletünk sincs mivel oldhatnánk fel ezt a problémát.

A stressz okán gondolkodtunk sokáig, mert azt kéne "eltüntetni". Szerintünk a kutyák okozzák. Van kettő yorki, akik nyáron ugye sokat voltak az udvarunkon. Most hogy jött a hideg idő, többet vannak bent, és a cicák is azóta stresszesek kb. 1 éve vannak nálunk a macskák, azóta ismerik egymást, és sose voltak rosszban, nem tudom mi változott. Nem akarunk senkitől megválni, de ez így nem mehet tovább. Mivel lehetne ezen az állapoton változtatni úgy, hogy mindkét faj jól jöjjön ki belőle?

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!


2018. jan. 13. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos csinált valamilyen vizsgálatot is,vagy csak ránézésre mondta, hogy stresszelnek? Mekkora lakásban vannak tartva? A cicáknak kell saját territórium,amit a 2 cica "feloszt" egymás között,általános szabály,hogy ahány cica, annyi szobának lennie kell minimum. Lehet a kutyák itt bezavartak a képbe,nem tudnak normálisan pihenni, elvonulni tőlük. Esetleg magas polcokat, mászókákat csinálhatsz nekik,ahová a kutyák nem tudnak felmenni. A feliway párologtatót kifejezetten stresszes macskáknak gyártják,esetleg ezt is ki lehet próbálni.Illetve ha ivarosak a cicák az ivartalanítás is segít.
2018. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ivartalanítva vannak már. :)

6 szoba van a lakásban plusz egy nagy nappali, és elég nagy terük van összesen.

Nekünk is ez volt, hogy ha teszünk a falra külön cicáknak pihenőhelyeket, mászókákat, akkor jobban fogják megukat érezni. :)

Megvizsgálta, mert azt hittük beteg, mivel enni se igazán ettek. Megállapította hogy semmi baja a belső szerveinek, minden jól működik, ezért pszichés dolog lehet háttérben. Beszélgettünk róla, és azt mondta a stressz lesz a hunyó.

2018. jan. 13. 13:26
 3/10 A kérdező kommentje:
nekünk is ez volt az ötletünk*
2018. jan. 13. 13:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a feliwayt akarom írni, amit első már ajánlott.

Nekünk bevált, próbáltuk. Itt tudsz róla olvasni, csak ajánlani tudom, pontosan stresszhelyzetekre való, macskáknak. Kapható állatpatikákban, biztos, hogy állatorvos tud rendelni, hozatni, fressnapfben, webshopokban.


[link]


Azt nem írtad, hogy csak a kutyák "léte" (elnézést) zavarja a macskákat, vagy vannak konkrét jelenetek?

2018. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként hol esznek a macskák és a kutyák? Hol vannak a macskák felszerelései? Evő-ivótál, alom!!, pihenőhely? És ugyanez a kutyákra vonatkozóan? A macskák territoriális állatok, most bekerült a két yorkie a területükre. Mennyire tudják a fent említett intim dolgaikat a cicák nyugodtan, a "sajátjukban" intézni? Pl. egy helyiségben esznek-e a kutyákkal? Egy időben? Lehet azonnal megoldaná a dolgot, ha a két macska ezekre a célokra (ideszámít az alom is, ahol ott hagyja a szagát), kapna egy külön szobát.
2018. jan. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

alapjáraton semmi bajuk egymással, szoktak együtt lenni. nem hiszem hogy a jelenlétük zavarná őket. szoktak a kutyák játszani velük, de ha este pl a macska leugrik az asztalról, akkor megugatják. nappal nincs ilyen, csak sötétben. Lehet ezért nem szeretnék őket?

A kutya etetője/itatója a konyhában van, a macskáké (szintén etető és itató) attól függ melyik szobában nézzük. van az ablakoknál, szekrényen, nappal az ágyon is (estére az is az ablakba kerül). Ha a földön lenne a kutya megenné, így nem tudja. Alom van 2 szobában plusz a folyosón. A kutyák leginkább a nappaliban vannak, a szobákba szinte nem is járnak. A folyosóra igen. A kutyák kijárósak. Ők voltak hamarabb, a cicák az "új lények". :)

2018. jan. 13. 16:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, mert ha nincs látható konfliktus, akkor ugye ezek a kaja, stb. dolgok lehetnek, ami megfoghatóak. Szoktak egyedül lenni az állatok? Tehát ha elmentek dolgozni, akkor bent maradnak a kutyák? Max, még ez az ötletem van, hogy ha nem vagytok otthon történik-e valami. A yorkie gondolom átfér a macskaajtón, tehát nem lehet egy szobaajtót becsukni, amin csak macskaajtó van...

Ezek az ötleteim.

Szerintem mindenképp próbáljátok ki a feliway-t, ezt a konnektorba dugósat, olyan helyiségbe kell tenni, ahol sokat vannak a macskák. Amit linkeltem, ott ott van róla minden tudnivaló.

(Az anyamacska pofatájéki feromonjainak -illathormon - szintetikus utánzata, "macskabarát" hangulatot teremt a lakásban.)

Ha pedig még észrevesztek valamit, ami okozhatja, akkor sokkal könnyebb helyzetben lesztek.

2018. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szoktak négyesben lenni, lehet hogy a kutyák akkor rosszabbak. Fogalmam sincs. Macskaajtónk nincs, a kutyák "szólnak" ha ki/be szeretnének menni.

Ki fogjuk próbálni, és megírom majd hogy segített-e!:) Köszönöm szépen!

2018. jan. 13. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Szívesen. Még egy ötletem van, átolvastam még egyszer.

Lehet, hogy nem is a kutyák a hunyók, hanem a macskák...

Azt írod, hogy este, ha a macska leugrik az asztalról, a kutyák megugatják, nappal nincs ilyen. A macskák éjjel aktívak. Esetleg ők csinálnak valamit éjjel? Bosszantják a kutyákat? Aztán ebből van a konfliktus, ami a stresszt okozza?

Majd figyeljétek őket.

Youtube-on esetleg ha találsz videókat (van összeszoktatásról is, meg nevelésről is), lehet, hogy segít, amennyiben rájöttök, mi a gond.

Jackson Galaxy a nagy macskasuttogó, van youtube csatornája, de annyira nem szoktam videózni, nem tudok konkrétat ajánlani.

2018. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, lehet ez lesz inkább a probléma. Megpróbáljuk azt is hogy estére becsukjunk velünk egy szobába, hogy a kutyával ne találkozzon? viszünk be játékot, almot, kaját és vizet, szerintem kibírják. :/

Majd utána nézek! Köszönöm tényleg, nagyon sokat segítettél:)

2018. jan. 14. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!