Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Egyedül maradt cicáért...

SOS! Egyedül maradt cicáért mit tehetek?

Figyelt kérdés
Testvér cicák közül sajnos ma az egyiken áthajtottam autóval, ahogy a garázsba álltam be. A kisfiammal ültünk a kocsiban, észre sem vettük. Amikor kiszálltunk, akkor láttuk, hogy vérbe fagyva vergődik, fél perc alatt kimúlt, nem tehettünk semmit. Mindenki megzakkant, a cicatesó, a kisfiam és én is. Tudom, hogy baleset volt, mindig mellettünk és az autó mellett sündörögtek, de eddig sose volt baj. Eddig folyamatosan együtt volt a két cica, nem mozdultak egymás mellől, még csavarogni se jártak, csak minket kísérgettek szigorúan a kapuig. Nem ismerem a macskák lelki világát, de szerintetek mit tehetek az egyedül maradt macskáért? Esetleg hozzak neki egy másik társat? 1 éves kandúrról van szó.
2018. jan. 15. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Bátor vagy, hogy kiírtad, biztos lesz negatív válasz bőven. A legjobb amit tehetsz, ha ezentúl nagyon oda figyelsz. Foglalkozni kell vele, szeretgetni és egy új cica nem rossz ötlet.
2018. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Vagy keress neki egy másik - felelősségteljesebb - gazdát...
2018. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Ivartalaníttasd! Akkor nem csatangol el.

Nem kiscica, pár nap és elfelejti.

De azért az egyéves macska kifejlett példány, észre kellett volna venni! Komolyan.

2018. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem verik nagy dobra az emberek, de a legtöbb cica-kutya gázolás a saját kertükben szokott történni.

Szerintem vidd be a megmaradt kandúrt a házba és legyen inkább benti cica. Mindenképpen ivartalanítsátok, ha még nem történt meg.

Én a társat nem erőltetném, foglalkozzatok vele sokat, legyen bent a házban. Kint rengeteg veszély leselkedik rá, a kinti cicák átlag életkora elszomorítóan alacsony. Van kivétel bőven,de mindenképp a benti tartást ajánlom.

Sajnálom ami történt, kívánom, hogy a másik cicánál ezt ne kelljen átélni nektek.

2018. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4# vagyok.

Én is felelős vagyok egy cica haláláért. Nem részletezem, véletlenül történt, egy idegen kiscicát nem vettem észre(nem gázolás volt, nem részletezem).

Borzasztó érzés, de nem tudsz már mit tenni.

Figyelj oda sokkal-sokkal jobban!

Ha kinti maradna a cica, akkor valaki szálljon ki és fogja meg addig,amíg nem állsz ki-be az autóval.

De mindenképp a benti tartást ajánlom.

2018. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Olyan bűntudatom van, hogy szörnyű, mindig emlékezni fogok arra a képre, ahogy kiszenvedett. Sötét volt, valahogy a kerék alá sétált, nem tudom hogy történt. Egész este erről beszéltünk a fiammal, de ő se látta. A tolatásnál nincs is gond, mert a kamerán látok mindent, de előremenet azért van egy kis holt tér.
2018. jan. 15. 21:30
 7/14 A kérdező kommentje:
Az ivartalanítás tervben van. Bent nem lehet a macska (a hörcsög és a férjem nem szorgalmazzák). A garázsba viszont be tud menne macskaajtón, ott meleg van, és nagy tere is van, ha ott akar lenni.
2018. jan. 15. 21:35
 8/14 anonim ***** válasza:
:(
2018. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A macskák sem feltétlenül jönnek ki egy másik macskával. Egyede válogatja, de nagyobb rá az esély, hogy inkább csak megtűrik egymást vagy az egyik odébbáll. Persze előfordul, hogy kijönnek és megszeretik egymást. Az ivaros kandúrok amúgy is jellemzően területőrzőek, de azoknál is van olyan, amelyik társaságkedvelőbb, szelídebb.
2018. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor marad az ivartalanítás és az, hogy figyeltek rá amíg a kocsival álltok ki-be.

Valaki szálljon ki és fogja meg addig, simogassa, vigye el az útból.

Ha egyedül vagy, akkor zárd be addig valahova, amíg kiállsz.

Több idő, de legalább biztonságban lesz.

Sajnos hajlamosak rá az állatok, hogy a kertben kevésbé óvatosak, nem ijednek meg úgy, nem szaladnak el egy járó autótól, mint mondjuk az utcán.

Az ivartalanítás meg minél hamarabb legyen, mert el fog kezdeni jelölni és csavarogni ahogy jön a tavasz.Rengeteg kandúr nem éli ezt meg, megboldondulnak amikor tüzelnek a nőstények, nem esznek, nem isznak, csak hajtják a nőstényeket, verekednek más kanikkal stb.

2018. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!