Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macska körmét muszáj vágni?

Benti macska körmét muszáj vágni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 05:29
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy. Miért lenne muszáj? Akkor szokták vágni, ha mondjuk rongálja a bútorokat (ennek elkerülése érdekében érdemes beszerezni egy kaparófát, vagy egy olyan bútort amit nem sajnálsz, nálunk pl egy ősöreg kanapé van erre a célra.) Én nem értek egyet a karomvágással, ügyetlenebb lesz ha nincs karma, meg hát az hozzá tartozik, szeretnek dolgokra felmászni, ahhoz meg kell nekik a karmuk. Szóval ha te nem akarod, akkor egyáltalán nem muszáj.
2018. jan. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

Igen, kb. havonta egyszer, és valószínűleg inkább a mellső lábán. Van benne egy érzékeny rész, ideggel, érrel, mint a mi körmünkben, ezért csak a hegyén, az átlátszó rész végéből szabad millimétereket lecsippenteni. Az érzékeny rész sötétebb.

Kizárólag karomvágóval szabad vágni, ami direkt erre a célra van, különben berepedhet, töredezhet, és csak óvatosan, ügyesen, nem belevágni az érzékeny részbe, mert az nagyon fájdalmas neki és be is gyulladhat.


Állatorvos, esetleg kutyakozmetikus készséggel megmutatja, hogyan kell vágni helyesen, ha megkéred, én ezt egyszer beiktattam, mikor vizsgálatra vittem, aztán szépen begyakoroltam.

2018. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
semmi se muszáj. :)
2018. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!