Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor kell ivartalanítani a...

Mikor kell ivartalanítani a kandúr cicát?

Figyelt kérdés
Van egy kb 5 hónapos kiskandúrunk, nem tudjuk a pontos korát, utcáról jött. Az állatorvos azt mondta, elég márciusban ivartalanítani, ami nem is lenne gond, mert pénzügyileg márciusban jobban állnánk. Viszont azt nagyon nem szeretném, hogy lekezdjen jelölgetni, szóval ha azon múlik megoldjuk jövő hónapban. Arra lennék kíváncsi, hogy kb mikor kezdhet el jelölni? Benti cica, egy ivartalan lány cica társa van. Ha nem érik erős ingerek (ivaros lány cicák), akkor lehetséges, hogy később kezd jelölni? Vagy észre tudom venni valahogy hogy mikor jött el az idő, mielőtt még lepisálna mindent? És az igaz, hogy ha elkezd jelölgetni, akkor egy darabig még ivartalanítás után is folytatja?
2018. jan. 17. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
1 éves kora előtt nem javasolják,addig ra kialakulnak a másodlagos nemi jellegek.Nekünk az orvos ezt tanácsolta és gyönyörű 6 kg -os cica lett belőle.
2018. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én augusztusban találtam egy kiscicát, az állatorvos akkor tippelte 3 hónaposnak. Októberben már vittem ivartalaníttatni, tehát 5 hónapos kora körül, mert albérletben vagyunk, így semmiképp nem akartam megvárni hogy elkezdjen jelölgetni. Egyébként februárban kezdenek általában tüzelni a kinti nőstények, lehet hogy az hatással lenne rá, de mivel benti a cicád így nem lehet megmondani mikor kezdi el, szerintem jobb előbb megműttetni.
2018. jan. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposan lett ivartalanítva, pontosan azért, hogy nehogy elkezdje a jelölgetést. Vannak ivartalanítási akciók, keresgélj. Ott olcsóbbak, és ugyanolyan ellátásban részesül!
2018. jan. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is 6 hósan ivartalaníttattam az enyém.

Szerintem ezt pont jó volt. Ő akkor szintén csak benticica volt. Szép nagytestű, egészséges macskává fejlődött.

Én nem mernék a helyedben tavaszig várni. Ha mégis elkezdene jelölni, lehet, hogy ivartalanítás után is megmaradna benne az ösztön.

Véleményem szerint féléves kor az ideális.

2018. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
5-6 hónaposan már simán lehet.Az enyém is olyan korú volt.
2018. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-6honaposan.
2018. jan. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok tényésztő ivartalanítja 13 hetesen is, mondjuk ez Magyarországon nem jellemző annyira,de féléves cicát már ajánlott ha nem akarod,hogy mindenre jelöljön.
2018. jan. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi meg akartuk várni az egyik kandúrral az 1 éves kort, mert a párom fixa ideája az volt, hogy akkor lesz "szép nagy feje". (a macskának, nem neki)

7 hónaposan kezdett el jelölgetni (a macska). Azonnal vittük ivartalanítani, mihelyt először megláttam, hogy jelöl.

Így is szép nagy feje lett, amúgy.

És ha egyszer rászokik a jelölgetésre, ez a szokása sajna ivartalanítás után is megmaradhat.

2018. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt is kalkuláld bele, hogy kb 30 nap, mire kiürül a tesztoszteron a szervezetéből
2018. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi "fiainkat 5 hónaposan vittük. Április végén születtek, október első felében voltak. Én is azt olvastam, hogy jobb minél előbb, mert akkor nem kezdenek jelölgetni. A dokit kérdeztük, azt mondta, kicsit vállat rázva, hogy hozhatjuk már, nem picik.

Szerintem a fiatal állat gyorsabban regenerálódik. Másnapra már nem is volt bajuk. Akkor kiürült az altató.

Az egyik 6,5 kiló, a másik 5,7 és az egyik 4 kiló. Szerintem nem ezen múlik mekkora lesz.

Nem jelölnek, illetve párszor az egyik, de az sem büdös. És ülve pisilnek, máig.

Az egyik ugyanúgy jár verekedni is.

Februárban, márciusban már készülnek a kiscicák. A legjobb tényleg az 5-6 hónapos kor. De ráér a március is. Ha utána is pisilni fog, az sem lesz büdi.

2018. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!